دوشنبه ۵ام تیر ۱۳۹۶ ۰۶:۵۲:۴۲ قبل از ظهر

مقام اول و سوم دانش آموزان بافقی در مسابقه بخش گلایدر در استان یزد

کد خبر: 29528
تعداد بازدیدکننده: 385
تاریخ: ۰۴ آبان ۱۳۹۲

مقام اول و سوم دانش آموزان بافقی در مسابقه بخش گلایدر در استان یزد
طی برگزاری مسابقات ابتکارات و نواوری دانش آموزان در استان یزد  دانش آموزان بافقی از دبیرستان  امام رضا (ع) و شاهد با همت پژوهش سرای دانش آموزی آموزش وپرورش توانستند مقام اول و دوم استان را کسب نمایند .
DSC_0121
در این مسابقه که شهرستان  بافق با دوتیم شرکت نموده بودند تیم مفیدی با پرواز  به طول ۲۸ متر و امتیاز ۱۸۸نفر اول و تیم مستوفی با ۲۰متر پرواز مقام سوم را کسب نموداند. این دوره از مسابقات در جهت ارتقاء سطح علمی و ایجاد خلاقیت در دانش آموزان برگزار گردیده و باعث روحیه نشاط و شکوفایی توانمندیها با توجه به استعداد های آنها خواهد شد .
DSC_0123
گلایدر چیست؟
هواپیمای بی موتور ، بادپر یا گلایدر، هواگردی است که بدون استفاده از انرژی موتور به پرواز در می‌آید. در واقع چوناین پرنده نیروی پیشران موتور ندارد؛ باید برای غلبه بر نیروی درگ و حفظ سرعت ثابت یک زاویه سرش منفی را بهکار گیرد. به سخنی دیگر از مولفه وزن خود برای غلبه بر اصطکاک کمک می‌گیرد.
مجری فنی این طرح شرکت پرشین مهر بافق بوده  و در حال حاضربا ایده محوری طراحی و ساخت هواپیماهای مدل  در مرکز رشد فناوری بافق  به  عنوان شرکت فناور فعالیت می نماید.
DSC_0128

۳ نظر

 1. بافقي می‌گه:

  با سلام
  بافقی ها هوش و استعداد خوبی دارندبخصوص در موضوعات عملی و فنی ،لذا باید نگاه و دیددشان را عوض کرد تا شکوفا شود و این نوع کارها با عث تحول و رشد فرزندان شهرمان خواهد شد.

 2. عباس اکبری می‌گه:

  آفرین بچه های بافق.انشاءالله در مسابقات کشوری هم مقام های عالی بدست آورید.دست آقای امیریان مدیرعامل شرکت پرشن مهر هم درد نکنه.

 3. una می‌گه:

  با سلام

  خوب بود با امید موفقیت های بیشتر برای شما بافقی ها

کانال بافق فردا در تلگرام
تبلیغات

dc5307bb-8ab7-46df-b3e5-6ff8517991e7


پربیننده ترین ها
تبلیغات
هوادار باشگاه سنگ آهن بافق