دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۵۰:۳۴ قبل از ظهر

کار ارزشمند هفته نامه امین بافق

کد خبر: 35538
تعداد بازدیدکننده: 42
تاریخ: ۲۴ بهمن ۱۳۹۲

هفته نامه امین بافق در یک اقدام جالب عکس همه ی مدیران مدرسه راهنمایی اباذر بافق(بغیر از مدیر سال ۱۳۵۸) را با ذکر سالهای مسئولیت آنان درصفحه آخر شماره ۲۰ بهمن خود به چاپ رسانده است و در زیر آن نوشته، مدرسه اباذر اولین مدرسه راهنمایی شهر بافق. عکس اولین مدیر مربوط به تصدی مسئولیت او از سال ۱۳۵۰ تا ۱۳۵۷ هست.
چند نکته توجه مرا جلب کرد.
اول؛ ای کاش برای همه ی مدرسه ها و همه ی روسای ادارات بافق این کار را می کردیم.
دوم؛ کاش اداره آموزش و پرورش آرشیو غنی از اسناد و مدارک آن سالها می داشت و بجای عکس های امروزی این مدیران، از عکس های زمان مسئولیتشاناستفاده می شد.
سوم؛ بغیر از چند دوره زمانی؛ بقیه مدیران زمان تصدی مسئولیتشان بین یک تا دو سال است. این نشان می دهد در نظام آموزشی شهر بافق، عدم ثبات درمدیریت بشدت رواج داشته است.
چهارم؛ یادی از مدرسه  اباذر شد که برای هم نسلان من خاطره ساز است و مثل چند مدرسه قدیمی دیگر بافق از جمله خلدبرین و بنت الهدی خراب شدند وجایشان را خیابان گرفته است.
نکته آخر؛ زمان تاسیس اولین مدرسه راهنمایی در بافق است. اگر سال تاسیس مدرسه اباذر ۱۳۵۰ باشد به یکی از دلایل فقر فرهنگی و علمی امروز شهر واقف می شویم. امیر کبیر تقریباً ۱۰۰ سال قبل از این تاریخ، دارالفنون را درتهران ایجاد کرده بود. ۱۰۰ سال طول کشیده تا به جای دارالفنون ( تقریباً معادل همان دانشگاه امروز) در بافق مدرسه راهنمایی تاسیس شود. اینگونه می شود که یکی می بازد و یکی می برد.
محمد علی پورفلاح

۴ نظر

 1. قلندر می‌گه:

  یاد معلمم کنم که بود یار و یاورم
  هر دو جهان به پای او جان فدای رهبرم
  گر که سخنوری کنم یا سخن خوانمی
  از سر لطف و مهر آن ، یار صدیق معلمم

 2. رضا می‌گه:

  جناب آقای پورفلاح ،احسنت بر قلم شیوایتان – ارادتمندشما

 3. سید احسان شریعتی می‌گه:

  تصویر ابوی بنده هم بود؛ خدا سلامتشان دارد

 4. محمد رضا رنجبر می‌گه:

  باسلام
  ضمن تشکر از هفته نامه امین بافق در جهت چاپ عکس مدیران اباذر. و بازتاب آن توسط بافق فردا،لازم به ذکر است که این کار توسط آموزشگاه اباذر با زحمات یکساله آقای محمد رضا رنجبر و محمد فخارزاده و آقای کاظم طاهرزاده گردآوری گردیده است . منبع این کار ماندگار نشریه کیهان مدرسه اباذر می باشد.. مدیریت سال ۱۳۵۸ به عهده آقای عباسعلی دانشمندی بوده و به دلیل در دسترس نبودن ایشان و کیفیت پایین عکس این عزیز قادر به چاپ عکس نبودیم باتشکر مدیریت آموزشگاه اباذر