یکشنبه ۴ام تیر ۱۳۹۶ ۰۹:۳۸:۲۶ قبل از ظهر

توصیه های آیت ا… حائری ‌شیرازی برای گسترش‌ حجاب

کد خبر: 3614
تعداد بازدیدکننده: 163
تاریخ: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۱

آیت ا… حائری ‌شیرازی در دیدار با اعضای مرکز حجاب ریحانه النبی، ضمن تقدیر و تشکر از مسئولان و فعالان این مرکز ، با اشاره به اینکه اول حجاب را باید معرفی ‌کرد سپس به آن امر نمود می فرماید : ما در برنامه های فرهنگی خودمان کارخانه معروف سازی واجبات را تأسیس نکرده‌ایم، آنوقت توقع داریم واجب معروف نشده را مورد امر و حرام منکر نشده را مورد نهی قرار دهیم .

وی افزود: بیگانگان و دشمنان اسلام و انقلاب از غفلت ما حداکثر استفاده را کرده اند و کارخانه منکر زدایی از منکرات را راه انداخته اند و معروف های جامعه را بی ارزش نشان می دهند و به شدت در این زمینه در حال فعالیت هستند و از تمام ابزار و رسانه های خود در این راستا کمک گرفته و می گیرند و پیوسته به کار خود مشغول هستند. به طور مثال در اوایل انقلاب هیچکس حاضر به استفاده از کراوات نبود ولی متاسفانه بعد از گذشت سه دهه از انقلاب، و با تهاجم فرهنگی فراوان دشمن استفاده از آن نوعی افتخار و زیبایی حساب می شود.
ایشان در پایان بیاناتشان می فرمایند : این مسئله را آرام آرام و بدون شتاب و عجله باید تبدیل به فرهنگ نمائید تا نهادینه و اثرگذار شود.
این مطلب در سایت شبکه ایران با نظرات متعددی قرار گرفته است یکی از نظرات به شرح ذیل است :
حجاب و احکام دین تا درک نشود رعایت آن ظاهری و منافقانه است، و منکر دینی تا قبح آن و نتایج زیانبار آن از لحاظ عقلی و علمی بر مردم هویدا نشود، امتناع از آن صوری است، حق را بخواهید، تا شما قلبتان به آنچه می گویید معتقد نیست و سر از استخر دیپلماتیک در می آورید، مردم دم خروس دیده را با قسم حضرت عباس شنیده عوض نمی کنند، مهمترین امر به معروفی که اکنون در جامعه باید پیاده شود، کوتاه کردن دست قشریون از این واجب الهی است .

با عنایت به مطالب فوق ، امید است فعالان بخش فرهنگی به فکر احداث کارخانه معروف سازی باشند تا بتوان معروف ها را معرفی کرد ، بدون شک معرفی کردن معروفها ما را به نتیجه مد نظرمان خواهد رساند

کانال بافق فردا در تلگرام
تبلیغات

dc5307bb-8ab7-46df-b3e5-6ff8517991e7


تبلیغات
هوادار باشگاه سنگ آهن بافق