سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۲۹:۵۲ بعد از ظهر

مجادله هایی نیکو در جهت توسعه

کد خبر: 384
تعداد بازدیدکننده: 154
تاریخ: ۱۷ دی ۱۳۹۰

خداوند متعال در قرآن کریم در سوره نحل آیه ۱۲۵ می فرمایند : «با آنان به نیکوترین وجه مجادله و بحث کن.»

این روزها میبایست با یک تعهد جمعی و از طرفی جدی گرفتن پیشرفت امور شهری در یک مشارکت و مجاهدت عمومی تلاش کنیم و البته همگی با در دست داشتن ارزش‌های اخلاقی و انسانی برای رکورد زنی تاریخی که یکی از دلایل عقبتر ماندن شهرمان نیز هست قدمهایی ماندگار برداریم. شاید بتوان با برگزاری نخستین همایش همفکری واتحاد فرصت بسیار ارزنده و مناسبی بدست آورد ، فرصتی برای جدال احسن و بستری برای شناخت بهتر جوانان با انگیزه و باتجربه های شهر ، مسئولین و فعالان شهر و … با یکدیگر مهیا گردد. این برنامه به طور قطع می تواند سرآغاز دور جدیدی از تحول و پیشرفتها باشد و چشم انداز دلپذیری از همدلی و پیوند برادرانه را رقم بزد.

قطعا با آبروی کسی بازی کردن ، موفقیتی را برای شهرمان رقم نخواهد زد چرا که بارها آنرا به تجربه دیده ایم و بارها از زبان صاحب نظران شنیده ایم که : اگر دست در دست هم برای سعادت تلاش کنیم، آن گاه امید به اصلاح ، واقعی‌تر و روزافزون‌تر می‌شود ، مردم خواستار برپایی اتحاد و همدلی و البته خواستار برپائی عدالت اند و قطعا اینها که امروز در شهر ما آرزو شده ، بر جوانان عیب نیست و قطعا در مسیر برآورده شدن آن آرزوها ، منتقدشوندگان باید جوابگوی سوالات باشند نه با ابزار سیاه آبرو ریزی بر سوالات مطرح شده بتازند.

استاد فاطمی نیا در جلسه‌ای با ذکر چند نکته اخلاقی و عرفانی میفرمایند: خدمت آیت ا… بهاالدینی رسیدم. گفتم آقا راز مقام و رتبه سید سکوت چه بود؟ آقا دست بالا آورد و اشاره به دهان کرد. خدا شاهد است الان مردم خیلی دست کم گرفته‌اند آبرو بردن را.

ایشان ادامه میدهند : ببینید؛ خدا چند گناه را نمی‌بخشد:۱- عمدا نماز نخواندن ۲- به ناحق آدم کشتن ۳- عقوق والدین ۴- آبرو بردن.این گناهان اینقدر نجس هستند که صاحبانشان گاهی موفق به توبه نمی‌شوند.فکر نکنید همه شراب می‌خورند و از دیوار مردم بالا می‌روند. یک مشت مومن مقدس را می‌آورند جهنم. ای آقا تو که همیشه هیأت بودی! مسجد بودی! بله. توی صفوف جماعت می نشینند آبرو می‌برند.

استاد فاطمی نیا در ادامه همین بحث می افزایند:امیرالمومنین به حارث همدانی می‌فرماید:اگر هر چه را که می‌شنوی بگویی؛ دروغگو هستی.

انشالله خداوند عنایت فرمایند تا مجادله هایی نیکو در جهت توسعه ، آبادانی و امرخطیر اطلاع رسانی داشته باشیم و در کنترل اعمالی که به آسانی با آبروی همشهریانمان بازی می کند هر لحظه یاریمان نماید تا موفقیت در عرصه های پیشرو نصیبمان گردد .

 

محمد مهدی علیزاده فلاح