سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۵۷:۱۷ بعد از ظهر

جلسه حلقه های طرح صالحین پایگاه نبی اکرم (ص) ویژه فرزندان شاهد شاغل شرکت برگزار شد

کد خبر: 39255
تعداد بازدیدکننده: 90
تاریخ: ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۳

در تاریخ ۲۷/۱/۹۳ با حضور حجت الاسلام واعظی، حلقه طرح صالحین این پایگاه ویژه فرزندان شاهد شاغل شرکت در محل دفترستاد یادواره شهداء آهنشهر برگزار شد .

در آغاز جلسه رضائی پور جانشین فرماندهی پایگاه نبی اکرم (ص) ضمن عرض خیر مقدم و تبریک سال جدید و نامگذاری آن به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی و تبریک، در آستانه فرارسیدن ولادت حضرت زهرا (س) به حاضرین در جلسه، بیان نمود:

در باب نامگذاری سال جدید، سخنان آقا در تاریخ ۲/۱/۹۳ در حرم رضوی، حول دو محور در زمینه اقتصاد و فرهنگ بیانات مهمی ایراد فرمودند.

رضایی پور ادامه داد: رهبر عزیز فرمودند : اقتصاد مقاومتی یک الگوی علمی متناسب با کشور ما هست، اما منحصر به  کشور ما نیست و درون زاست، درون گرا نیست و همچنین برون گراست. مردم بنیاد است و دولت مسئولیت برنامه ریزی و حمایت را دارد.  اگر عزم را جزم کرده و دست به دست هم بدهیم ، می توانیم در اقتصاد پیشرفت کنیم . سعی کنید        بهره وری را افزایش دهیم. هزینه های تولید را کاهش دهیم و مردم در همه سطوح، تولید ملی را ترویج دهند.             اقتصاد مقاومتی در کل به معنای مقاوم سازی اقتصاد کشور است.

basijicioc_32202

جانشین فرمانده پایگاه نبی اکرم (ص) در باب مقوله فرهنگی اشاره کرد : حضرت آقا فرمودند: فرهنگ ما مثل هوایی است که تنفس می کنیم . اگر این فرهنگ آلوده باشد، کشور ما هم آلوده خواهد شد.

امروز از روزهای اول انقلاب ، دستگاههای تبلیغاتی دشمن تمام توان خود را بکار گرفته اند و باورهای قلبی مردم را مورد تهاجم قرار داده اند .کسانی با استفاده از قدرت پول و بیان می خواهند راه مردم را بزنند ، ایمان مردم را مورد تهاجم      قرار دهند بعد ماهم تماشا کنیم بگوییم آزادی است . در هیچ کجای کشورها این آزادی نیست . در کشورهای اروپایی کسی جرأت نمی کند در مورد هولوکاست حرفی بزند .

همچنین آقا بیان نمودند: آنها به ضروریات اخلاقی و دینی ما و به زبان فارسی ما توهین کردند و آنها کسانی هستند که مبانی اسلام را در ذهن ها متزلزل می کنند . نباید ساکت نشست. دستگاه های فرهنگی بایستی وظایف خود را انجام دهند . مراجع فرهنگی، علما، صاحبنظران با بیان روشن، نقطه صحیح را ارائه دهند، نقاط ضعف را بگویند و ان شاءا… در سال جدید بتوانیم به این دو مقوله دست پیدا کنیم.

پس از آن حجه الاسلام واعظی در آغاز سخنان خود به شخصیت والای حضرت زهرا (س) و حضرت امام خمینی (ره) پرداخت و بیان نمود: این دو شخصیت تحول گرا و در زمان حیات خود ناشناخته بودند.

  واعظی افزود: انسان ها در شرایط سخت رشد می نمایند همان طور که فرزندان شاهد در شرایط دشوار رشد و پیشرفت نموده اند.

وی گفت: حضرت زهرا (س) از یک جهت وارث رسول گرامی اسلام (ص) است و از جهتی وارث فضائل اخلاقی است و ما بایستی در این مسیر قدم بر داریم و آنها را الگوی خود قرار دهیم .

حجت الاسلام واعظی در پایان یادآور شد، شهدا بهترین پیروان حضرت فاطمه زهرا (س) هستند، همان طور که امام شهدا الگوی خود را حضرت زهرا (س) قرار داده بود.