جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۳۵:۳۵ قبل از ظهر

مدیرتوزیع برق بافق تشریح کرد:علل طولانی شدن مدت زمان نصب کنتور

کد خبر: 3985
تعداد بازدیدکننده: 152
تاریخ: ۰۱ خرداد ۱۳۹۱

مدیر توزیع برق شهرستان بافق گفت: در سالجاری تغییر نام کنتور برق با حضور طرفین معامله و با ارائه مدارک مورد نیازی چون؛ کپی  و اصل کارت ملی، تکمیل فرم سند تغییر نام حضوری و امضای طرفین و قرائت کنتور و همچنین دریافت قبض تسویه با پرداخت وجه برای امتیازهای تک فاز و سه فاز در کمتر از یک روز انجام می گیرد.

ابوالفضل ماندگاری خاطرنشان کرد: در صورت عدم حضور طرفین یا فوت صاحب امتیاز برق، تغییر نام بایستی در دفترخانه های رسمی صورت  گیرد.

وی ادامه داد: در سالجاری به منظور تسریع در انجام کار انتقال مالکیت کنتورهای برق برای افراد، این امر با حضور طرفین در اداره برق بافق انجام می گیرد.

مدیر توزیع برق شهرستان بافق در زمینه طولانی شدن مدت زمان نصب کنتور برای شهروندان متقاضی، گفت: بعد از حذف یارانه ها و بالا رفتن تعرفه انرژی و همچنین تصاعدی بودن بهای برق مصرفی، تقاضا برای تفکیک انشعابات و خرید کنتور مجزا جهت واحدهای مستقل بالا رفته و با توجه به محدود بودن تعداد کارخانه های سازنده کنتور در کشور و افزایش همزمان و روز افزون درخواست های متقاضیان، به ناچار وقفه هایی در تحویل کنتور از سوی کارخانه ها به مدیریت برق استان ها و به تبع آن مشتریان و متقاضیان شهرهای زیرمجموعه شد و شهرستان بافق نیز از این قاعده مستثنی نیست. وی افزود: امیدواریم با عبور از این وهله کوتاه مدت دوباره روال ثبت نام، تحویل و نصب به حالت عادی بازگردد.

ماندگاری همچنین یادآورشد: ضمنا تعداد درخواست ها در روزهای پایانی سال نیز تا حدودی بدلیل احتمال بالا رفتن بهای امتیاز برق افزایش می یابد.

وی اضافه کرد: در سال نود ۱۷۴۲ کنتور واگذار گردیده که نسبت به مدت مشابه ۸۹ افزایش قابل توجهی داشه است .