پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۴۳:۵۶ قبل از ظهر

ازحق خودگذشتن , دیگر تمام باید

کد خبر: 41825
تعداد بازدیدکننده: 137
تاریخ: ۰۶ خرداد ۱۳۹۳

ما ملتی مسلمان, شهری حسینی هستیم *

عمریست در رکاب , سبز خمینی هستیم /

ما جان فدای رهبر, دشمن ستیز ومردیم *

شهری شهید پرور, دیراشنای دردیم /

هرجا ندای حق بود, لبیک گو, دویدیم *

هرأمر, رهبری کرد, چون گوهری خریدیم /

نفرین به هرکه ما را , اشوبگر بخواند *

فریاد حق ما را , توپ وتشربداند /

لیکن چنین ستم هم, برما روا نباشد *

پاداش نیکمردان , ظلم وجفا نباشد /

محروم مانده ایم و عمری صبورماندیم *

بس حق کشی زما شد, ازشکوه دورماندیم /

ازحق خودگذشتن , دیگر تمام باید *

زین پس سکوت واغماض, برما حرام باید/

این خاک مانده برجا , تنها نوای شهر است *

صد زخم مانده برجا, تنها دوای شهراست/

این سهم ما فقط نیست , میراث دیگران است *

یک کور سو برای, فردای کودکان است/

مدیونه هرچه مردیم, گرلب فرو ببندیم *

برما رواست امروز, حتی اگربجنگیم@
شاعر:م-د

۱۰ نظر

 1. فرهنگی می‌گه:

  به به

  من کارگر اگر تنها شوم وحتی سر هم بدهم از حق بافق دیگر نمیگزرم

 2. کارگر می‌گه:

  سلام از شعرتون زیبا بود…

 3. باهوش می‌گه:

  ماده۲۴
  ـ وزیر، معاونان، مدیران وزارت امور اقتصادی و دارایی و آن دسته از کارکنان این وزارتخانه که در امر واگذاری دخالت دارند، اعضاء هیأت واگذاری، اعضاء شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل(۴۴) قانون اساسی، وزرا، مشاوران، معاونان و مدیران دستگاه هایی که سهام شرکت ها و مؤسسات تابعه و وابسته آنها مورد واگذاری قرار می‌گیرد (حسب مورد)، اعضاء هیأت عامل، رییس و کارکنان سازمان خصوصی‌سازی و اعضاء شرکتهای مشاور و کمیته‌های فنی و تخصصی دست‌اندرکار واگذاری حق ندارند به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم در خرید سهام، سهم‌الشرکه، حق تقدم ناشی از سهام و سهم‌الشرکه، حقوق مالکانه و حق بهره‌برداری مدیریت قابل واگذاری را، خریداری نمایند.

  تبصره۱ـ کلیه معاملات و واگذاری‌هایی که بر خلاف حکم این ماده صورت می‌‌گیرد، باطل است و دادگاه رسیدگی کننده مکلف است کلیه موارد معامله شده یا واگذار شده را مجدداً به مالکیت دولت برگرداند

 4. amir می‌گه:

  چه جوری است که یک وزیر جلوی یک خصوصی ساری می ایستد؟

  ه ۵۰ نماینده به لاریجانی برای تذکر به روحانی/ تهدید ۳ وزیر به استیضاح

  اعتراض نمایندگان مجلس به توقف خصوصی سازی های مفسده انگیز
  ثروتی گفت: دولت مدعی واگذاری امور به مردم بود اما اکنون بین شعار و عمل دولتی ها تعارض به وجود آمده و برخی اقدامات، مغایر شعارهای دولت است. آقای چیت‌چیان وزیر نیرو آمده محکم جلوی واگذاری ها را گرفته و چند مصوبه قانونی دولت قبل را لغو کرده و آقای زنگنه وزیر نفت هم به‌صراحت در تلویزیون اعلام کرده خصوصی سازی را قبول ندارد.

  خبرگزاری فارس: نامه ۵۰ نماینده به لاریجانی برای تذکر به روحانی/ تهدید ۳ وزیر به استیضاحمبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از نامه ۵۰ نماینده به لاریجانی در اعتراض به لغو یکی از مصوبات دولت احمدی‌نژاد توسط دولت روحانی و تهدید ۳ وزیر به استیضاح در صورت عدم ارائه توضیح قابل قبول در این زمینه خبر داد.

  موسی‌الرضا ثروتی نماینده بجنورد در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس نسبت به ابطال یک مصوبه قانونی دولت احمدی‌نژاد که آن را آغاز عقب‌نشینی دولت یازدهم از خصوصی‌‌سازی دانست، انتقاد کرد.

  وی تصریح کرد: دولت مدعی واگذاری امور به مردم بود اما اکنون بین شعار و عمل دولتی ها تعارض به وجود آمده و برخی اقدامات، مغایر شعارهای دولت است.

  ثروتی گفت: آقای چیت‌چیان وزیر نیرو آمده محکم جلوی واگذاری ها را گرفته و چند مصوبه قانونی دولت قبل را لغو کرده و آقای زنگنه وزیر نفت هم به‌صراحت در تلویزیون اعلام کرده خصوصی سازی را قبول ندارد.

  وی چنین موضع‌گیری ها و اقداماتی را آغاز یک انحراف در دولت دانست و گفت که اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در این زمینه به آقای نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور تذکر داده‌اند.

  این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت قبلی ۴۹ درصد شرکت مهاب‌قدس را بابت مطالبات پیمانکار راه‌آهن مشهد – گرگان به آستان قدس رضوی واگذار کرد.

  ثروتی افزود: این اقدام مورد تأیید مجلس بود و تمام مراحل قانونی آن نیز توسط دولت قبلی انجام شد اما آقای چیت چیان در نامه به دولت ابطال آن را خواستار شد.

  وی ادامه داد: متأسفانه وزیر اقتصاد به عنوان مسئول اجرای خصوصی سازی و همچنین آقای آخوندی به عنوان متولی مستقیم در این عرصه، مخالفتی با این اقدام نکرده‌اند.

  ثروتی تصریح کرد: اگر مصوبه‌ای را هیئت تطبیق مصوبات رد کرده و دولت هم بر اساس آن مصوبه‌ای را ابطال کرده باشد، مشکلی نیست ولی این مصوبه با ابلاغ رئیس مجلس اجرایی و مراحل قانونی آن هم طی شده است.

  «دولت مدعی است به معیشت و زندگی مردم توجه دارد اما این کار که نوعی بدعت و قانون‌شکنی جدید است، در روند زندگی و معیشت مردم اخلال ایجاد کرده و موجب بیکاری خیل عظیمی از نیروی کار می شود».

  نماینده بجنورد در مجلس گفت: نمایندگان در خصوص این اقدام در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در صحن مجلس به رئیس جمهور و وزرای مربوطه تذکر دادند و ۵۰ نماینده هم در این خصوص نامه‌ای به لاریجانی نوشتند.

  وی افزود: امضاءکنندگان این نامه خواستار ارائه توضیح وزرای نیرو، اقتصاد و راه در این زمینه شدند و حتی وزرای مذکور را به استیضاح هم تهدید کرده‌اند و قرار شد رئیس مجلس با رئیس جمهور برای ابطال این تصمیم مذاکره کند.

  ثروتی تصریح کرد: وقتی شرکتی بابت مطالبات پیمانکار خصوصی واگذار و در واقع مالک به غیر شده، دولت حق ندارد آن را بدون کارشناسی و بی حساب و کتاب ابطال کند و این کار غیر قانونی است.

  وی متذکر شد: مقام معظم رهبری در خصوص لزوم اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی می فرمایند اقتصاد را خصوصی و به مردم واگذار کنید و دولت‌ها باید در این زمینه گام بردارند.

  عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تأکید بر اینکه رونق اقتصادی و رونق کسب‌وکار از شعارهای اصلی دولت یازدهم بود اما اکنون خلاف آن حرکت می‌کند، نامه مجلسی ها را اخطار جدی برای دولت دانست و تأکید کرد چنانچه تصمیم وزیر نیرو لغو نشود، استیضاح او و وزرای اقتصاد و راه به‌طور جدی دنبال می‌شود.

  :::

 5. عبدالرضاخان بافقی می‌گه:

  ای بابا ،بخدا مردم این سرمایه دارا و کله گنده ها هستند که صاحبان خصوصی هر چه که واگذار میشن میشوند،،و به کارگر و زیر دستاشون فشار میارن،،،،،بخدا بخدا مردم اون قشری هستن که کارگرند و زحمتکش و گاهی ب نون شب محتاج،،،این چه خصوصی سازی ای هست و چه سپردنی اه مردم است که فقط و فقط سرمای دارا رو سرمایه دار تر میکنه

 6. علیزاده می‌گه:

  احسنت

 7. ناشناس می‌گه:

  آقای م -د با تشکر از شعر زیبای شما چرا اسم شریفتون رو ننوشتید از که میترسید شما که شعری پر معنا سروده اید از که ترس دارید ای کاش کسانی که مطلب میگذارند حداقل به حرمت این کار گران شریف که بدون ترس برای گرفتن حق خودو شهرشان به میدان آمده اند اسم شریفتان را کامل ذکر میکردید دیگر ترس معنا ندارد

 8. عباسعلی می‌گه:

  این شعر از طرف جریان انحرافی است.آن ها نیز دم از ولایت می زدند ولی دستشان در دستان آمریکا و استکبار بود.زمانی من باور می کنم که شما ولایتمدارید که به اعتصاب پایان داده و به اقتصاد مقاومتی ضربه وارد ننمایید.من حرکت کارگران سنگ آهن را ننگین می دانم .باید به آیه اشدا علی اکفار و رحما بینمهم عمل کرد.باید به کارگران التیماتوم داد تا به سر کار خود بروند وگرنه همه ی آن ها را اخراج نمود.

 9. رضاکارگران بافقی می‌گه:

  عباسعلی عزیز اگز راست می گویی و ولایتمدار واقعی هستی با اسم ورسم حرف بزن.
  ایران به ولایتمدارهای بزدلی مثل تو نیاز ندارد.انسان های ترسو همیشه خائن و منافقند.
  اگر نمی ترسی بااسم ورسم حقیقی خود نظر بده تا ما شما شیر مرد را بشناسیم.

 10. عرفان می‌گه:

  عباسعلی اینجا دیگه حرف از بمب و موشک نزنی که حوصله خنده نداریم