جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۱۳:۱۲ قبل از ظهر

در جلسه کار گروه زنان و خانواده مصوب شد؛

کد خبر: 45031
تعداد بازدیدکننده: 157
تاریخ: ۰۳ مرداد ۱۳۹۳

به گزارش  بافق فردا: و به نقل از روابط عمومی استانداری یزد، “محمد علی طالبی” روز چهارشنبه ۱ مرداد ماه در دومین جلسه کارگروه زنان و خانواده که در سالن شهید موحدین برگزار شد، اظهار داشت: برای تقویت فعالیت کارگروه در حال برگزاری، جدا شدن از روزمرگی ها و فعالیتهای کلیشه ای  باید در دستور کار قرار گیرد و ایده و طرح های جدید در کارگروه پیشنهاد گردد.
طالبی در ادامه گفت: طرح های جدید در این کارگروه باید در جلسات بررسی گردد، نظرات مخالفین و موافقین طرح شنیده شود و سپس به تصویب نهایی برسد تا به تحکیم بنیان خانواده کمک نماید.
وی با اشاره به طرح هوش اخلاقی این ایده را جدید دانست و گفت: طرح هوش اخلاقی در مدارس باید اجرا شود، چرا که امروز نه تنها آموزش و پرورش بلکه سایر دستگاه های اجرایی همچون دفتر آموزش و پژوهش،  دفتر امور بانوان و خانواده، بهزیستی و مجری طرح نیز باید به شکل گیری این طرح کمک کنند تا پرورش دانش آموزان ما هم در استان نسبت به آموزش ایشان با توجه به کسب بیست سال رتبه اول کنکور در سطح یکسانی قرار گیرد.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری نیز در ادامه این جلسه، هدف از تشکیل  این کارگروه را بحث کاهش طلاق، اشتغال زنان، کاهش آسیب های اجتماعی، حمایت از تقویت زنان خانواده های روستایی و عشایری، مبارزه با عوامل تخریب خانواده و توجه به نقش تشکل های مردم نهاد خواند.
“فخرالسادات خامسی هامانه” همچنین به بحث افزایش گروه های مورد نیاز از جمله گروه پژوهش و عفاف به کارگروه زنان و خانواده اشاره کرد و از ادغام گروه کار و آموزش خبر داد.
وی در ادامه از برگزاری جشنواره میراث معنوی در استان اصفهان در مهر ماه ۹۳ خبر داد.
خامسی خواستار معرفی افراد فعال در زمینه میراث معنوی توسط دستگاه های اجرایی به دفتر امور بانوان استانداری شد.

 

 

۲ نظر

  1. ماشاالله شمس الدینی می‌گه:

    سلام
    درود برجناب آقای دکتر طالبی افتخار شهر و دیار ما

  2. بهار می‌گه:

    سلام
    لطفا در بافق یک مانتوسرای بزرگ دایر کنید تا خانم ها برای تهیه یک مانتوی مناسب و ساده مجبور به عزیمت به استان نباشند! واقعا تو این شهری که اینهمه پوشاکی هست ماتنوی مورد پسند زن ایرانی که هم شیک باشه و هم پوشیده و ساده پیدا نمیشه و همه خانم ها برای تهیه چنین مانتویی مشکل دارند خواهشا کارگروه یه فکری هم در این مورد بکنند