پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۳۲:۱۷ قبل از ظهر

چرا تخریب ؟

کد خبر: 45606
تعداد بازدیدکننده: 211
تاریخ: ۰۹ مرداد ۱۳۹۳

محمد رضا رضایی

چراتخریب؟

نهمین جلسه مجمع هم اندیشی توسعه شهرستان .چهارشنبه برگزارشد.توفیقی حاصل شدتادراین جلسه شرکت کنم.البته قرارنبود دراین رابطه مطلبی بنویسم اما صبح که خبرآنرا روی سایت دیدم ومتاسفانه مثل همیشه نظرات نه چندان خوب کاربران وبعضی ازهمشهریان  را دیدم. قلم بدست گرفتم و چند کلمه ای نوشتم تا شایدمرحمی باشد برزخمهای کهنه شهرم وآبی باشد برآتش درونم.

به نظرم مجموعه مجمع ومدعوین جلسه همه دلسوزبودند.تائیدادعایم همین بس که درروز تعطیل که باید کنارخانواده ودوستانشان باشند دورهم جمع شده بودند تا شاید این کلاف سردرگم را.چاره ای بیندیشند.

صحبتهای خوبی شد.پیگیریهای خوبی شده بودونظرات خوبی داده شد.همه یک دل ویکصدا برای آبادانی بافق وسربلندی بافق ارائه طریق می دادند.دوستی درجلسه مطرح نمودند که بزرگترین مشکل بافق .بافقی ستیزی ما بافقیهاست من بدل گرفتم که این چه حرفیست؟ اما با دیدن نظرات یقین کردم که ایشان درست می گویند .

امام جمعه محترم . دکترمیرغنی زاده وتمام نورچشمان دیگری که دراین جلسه حضورداشتند اتفاق نظرداشتند که کاربایدکارشناسی باشد ودراین هم شکی نیست.اما کسی باید باشد تاکارشناسی پیدا کندوازآنان نظری بخواهد؟کسی بایدباشد تا نظرات کارشناسان را بررسی پیگیری واجرا نماید؟ دوستانی که لطف می کنید ونظرمی گذارید.اگرجلسه درشهری دیگربرگزارمی شدآیابازهم همینطورتخریب میکردید وشرکت کنندگان را زیرسئوال می بردید؟چرافرزندان خودرا نمی بینیم وفکرمی کنیم دیگران بهترند ؟چرا همیشه درنظرما مرغ همسایه غازاست؟بخدا قسم کارشناسان خوبی دراقصی نقاط کشورداریم اما بخاطرهمین تنگ نظریهاازآنها استفاده نمی کنیم وگاه آنان بخاطرعدم تخریب شدن درمسائل شهرورود نمی کنند.ماهمه تخصصی داریم. بهترین کارشناسان راداریم که درشهرهای دیگر صاحبنظرنداما درشهرخودمان ازآنهااستفاده نمی کنیم.خودم کارشناس اقتصادی سراغ دارم که درتمام کشوردرمسائل اقتصادی به شرکتهای بزرگ مشاوره میدهدوبسیارهم موفق است اما درشهرخودمان حاضرنیستیم ازتخصصش استفاده کنیم اگرهم استفاده کنیم بعدازمدتی چنان تخریبش می کنیم که دیگرجرات نکند وارد شهرخودش شود.

دوستان ما به وحدت نیازداریم .همشهریان سرده وبن ده وکوهی وشهری روفراموش کنید همه بافقی هستیم وشهری آباد می خواهیم.اگرصد معدن بزرگترازچغارت هم داشته باشیم با زیرآب زنی وتخریب هیچ چیزنخواهیم داشت اما اگربا هم باشیم وقدردان زحمات دیگران باشیم بدون معدن هم همه چیزخواهیم داشت مثل هزاران شهری که همه چیز دارند بجز معدن وما که هیچ نداریم الامعدن.

 

                                                                  محمدرضارضایی بافقی

۷ نظر

 1. حسین می‌گه:

  چرا اصرار دارید گناه همه کاستیها واشتباهات را به گردن مردم بیاندازید؟ده ها مقاله در این سایت وجاهای دیگر گذاشته اید در مورد اتحاد وهمدلی واز این حرفها.شما توقع دارید مردم چه کار کنند تا به شما ثابت شود که مردم با هم هستند وپشتیبان مسئولین.می خواهید یک راهپیمایی در حمایت از مسئولین انجام شود .کمی هم از مسئولین بخواهید که با هم باشند وبه فکر شهر باشند نه منافع خود یا حزبشان.وقتی یکی می گوید نامه رهبری را دیده ام ودیگری می گوید که چنین نامه ای وجود ندارد چه انتظاری از مردم دارید.من در جلسه دو هفته پیش در دفتر امام جمعه بودم وقتی اقای تشکری درباره نامه لغو واشکالات واگذاری ۷۱/۵درصد صحبت می کرد اقای صباغیان تعجب کرده بود وانگار یا اصلا خبری نداشت ویااصل ان را قبول نداشت.یکی از این مسئولین حاضر نیست تا به طور شفاف بگوید قضیه واگذاری معدن به کجا رسیده است؟لغو شده یا نه؟بعد هم همه مردم را به تفرقه متهم می کنند.شما اقای رضایی که در این جلسه بوده اید شفاف بگویید ایا واگذاری لغو شده یا نه؟ فقط یک کلمه بله یا خیر. مگر مردم دیوانه اند که مسئولین خودشان را بی دلیل تخریب کنند.شما که از نظرات مردم در این سایت ها انتقاد می کنید بدانید که همه مردم که مثل شما در این جلسات حضور ندارند پس نظرات ودر واقع نگرانیهای خود را به این طریق اعلام می کنند.وخود شما هم می دانید که متاسفانه تنها چیزی که اهمیتی ندارد همین نظرات مردم عادی است

  • محمدرضارضایی بافقی می‌گه:

   حسین جان ضمن تشکرازشمابخاطراینکه پیگرهستید.بنده دراین جلسه نماینده هیچ حزب وگروهی نبودم ورسم امانتداری نیست که دراینباره صحبتی بکنم.امانمایندگان شوراونماینده کارگران سنگ آهن درجلسه بودندهرسوالی دارید.این عزیزان پاسخگوهستند.مایابایدبه نمایندگان خوداعتمادکنیم یااصلا نماینده ای انتخاب نکنیم وبرای هرکاری خودمان آستینهارابالا بزنیم.هرکاری یکسری نکات مثبت داردوگاهی مشکلی هم سرراه قرارمیگیردکه پیگیری میخواهداگرقرارباشدمشکلات نکته به نکته به مردم گزارش شودشایدباعث دلسردی مردم شود.فقط خدمت شماعرض کنم نمایندگان دلسوزی داریم .من به وجودشان افتخارمیکنم.وبه آنهااعتمادکامل دارم ومیدانم که هرکاری که لازم باشدانجام میدهند.فقط اعتمادمیخواهندوپشت گرمی.والبته توکل به خداوندمنان .ممنون ازشما

 2. میثم می‌گه:

  آقای رضایی من یک سوال از شما دارم :کدامیک از شهرهای ایران همه چیز دارد؟؟؟
  چرا فراموش می کنید که همه ی ما هموطن هستیم و اگر وحدت نیاز باشد وحدت ملی باید باشد.
  به نظر من مردم ما باید تمام تمرکز خود را بر روی مشکلات ایران بگذارند و به مسائل سایر کشورها کاری نداشته باشند.
  ما باید جوانان خود را از زیر موشکها فقر و نداری، بی انگیزگی،بیکاری و … نجات دهیم.ما نباید اجازه دهیم تا عده ای از احساسات انسان ما سوء استفاده کنند.
  من به عنوان یک پدر حاضرم اگر خلع سلاح شدن من به امنیت و صلح فرزندم بی انجامد،این کار را انجام دهم و خود را از زیر یوغ جنگ طلبان بیرون آورم.
  پدران هر سرزمین مسئول صلح و امنیت کودکان آن سرزمین اند.نباید در کار پدران دیگر سرزمینها دخالت نمود
  زنده باد ایران

 3. ماشاالله شمس الدینی می‌گه:

  سلام
  مد شده آقای رضایی بعضیا اگه انتقاد و تخریب بیجا نکنن شب خوابشون نمیبره بیخیال مهم قشر عمده و باسواد و فهمیده شهره که به درستی راست و دروغ رو تشخیص میدن

 4. 55 می‌گه:

  اقای رضایی کاملا درست میگن من خودم دیدم که چطور دوتا همشهری نمیتونن هم دیگه رو ببینن کاش یکدل شیم

 5. بافقي می‌گه:

  باسلام.ازروزی که این جلسات برگزارشده اوضاع شهرمات بدترشده است.چرا؟

 6. حسین می‌گه:

  اقای شمس الدینی با سلام .من نظرات شما درباره موضوعات مختلف را در این سایت دیده ام که اکثرا هم مودبانه وخوب بوده است ونشان می دهد شما دید خوبی دارید ولی وقتی در یک سایت امکان کامنت گذاری گذاشته شده است یعنی این که مسئول سایت به خوانندگانش احترام گذاشته وخواسته که نظرات انها را هم بداند ودلیلی هم ندارد که همه نظرها مثل هم باشد .هر کس نظری دارد که قابل احترام است هر چند از دید دیگری درست نباشدودلیلی ندارد کسی را که فکر می کنیم نظرش مثل ما نیست به بی سوادی یا فهمیده نبودن متهم کنیم.یک بار دیگر نظرات مربوط به گزارش مجمع هم اندیشی را بخوانید اکثر نظرات حاوی سوالهایی بود که البته کسی هم قرار نیست جواب بدهد البته اقای فهیمی زحمت کشیده اند وتوضیحاتی داده اند چند نظر هم که مربوط به نحوه انتشار گزارش بود مثل ایراد به نحوه قرار گرفتن عکسها که البته اقای ابراهیمی انها را اصلاح کرد ودو سه نفر هم از بعضی اعضای مجمع ایراد گرفته بودند پس تخریبی در کار نبوده نظر بوده مثل نظر شما .دوست عزیز کامنت چهار هم که گفته اند دوتا همشهری را دیده اند که چشم دیدن هم را نداشته اند هم که این موضوع ربطی به تخریب مسئولین ودشمنی با انها ندارد شاید ان دو نفر یک مشکل شخصی با هم داشته اندکه چیز غیر طبیعی نیست. با تشکر