یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۰۱:۱۸ قبل از ظهر

پایان ریل‌گذاری خط دوم راه آهن بندر عباس – بافق

کد خبر: 4581
تعداد بازدیدکننده: 168
تاریخ: ۱۶ خرداد ۱۳۹۱

پایان ریل‌گذاری خط دوم راه آهن بندر عباس – بافق
جام جم آنلاین: مدیر کل راه آهن هرمزگان گفت: ریل‌گذاری خط دوم راه آهن بندرعباس – بافق به پایان رسیده و این طرح در مرحله روکاری است و تیر امسال به بهره برداری می رسد.

شاکری افزود: دو خطه کردن این مسیر از مصوبات سفر دوم هیات دولت به هرمزگان است که با اجرای آن جابجایی کالا از راه آهن استان از ۱۶ به ۳۲ میلیون تن در سال افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه طول خط ریلی بندرعباس – بافق ۱۸۰ کیلومتر است که با هزینه ۴۷ میلیون یورویی و با استفاده از فاینانس اجرا شد، اظهار کرد: با بهره برداری از این طرح شمار جابجایی مسافران در این مسیر بیش از ۵۰ درصد افزایش مییابد.

شاکری با اشاره به اینکه طول مسیر ریلی هرمزگان ۶۲۰ کیلومتر است که در رهگذر ترانزیتی قرار دارد، تصریح کرد: راه آهن هرمزگان در زمینه جابجایی مسافر از فعال‌ترین راه‌آهن‌های کشور است که سالانه بیش از یک میلیون و ۱۶۰ هزار مسافر از آن جابجا می‌شود.

مدیر کل راه آهن هرمزگان اضافه کرد: در دو ماه گذشته بارگیری کالا با ۵ درصد افزایش به بیش از یک میلیون و ۲۶۷ هزار تن و تخلیه و بارگیری کانتینر با ۶ درصد افزایش به حدود ۲۰ هزار تی ای یو کانتینر رسید.

شاکری در پایان گفت: قطار ترانزیتی بندرعباس – آلماتی با هدف ایجاد رهگذر جدید برای تجارت در آسیای مرکزی و برخورداری از حمایت سازمان اکو در ارائه تسهیلات حمل و نقلی مهر پارسال به بهره برداری رسید.

به گزارش ایسنا، این مسیر از بندرعباس در ایران آغاز می‌شود و با عبور از ترکمنستان و ازبکستان به سمت قزاقستان ادامه می یابد.