دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۴۱:۵۲ قبل از ظهر

نشست توجیهی سرشماری عمومی کشاورزی ۹۳، ویژه دهیاران شهرستان بافق

کد خبر: 47966
تعداد بازدیدکننده: 95
تاریخ: ۲۷ شهریور ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ نشست هماهنگی و برنامه ریزی طرح سرشماری عمومی کشاورزی با حضور فرماندار ، بخشدار مرکزی و دهیاران روستاهای تابعه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

در این نشست فرماندار بافق با اشاره به اهمیت و نقش آمار و اطلاعات در برنامه ریزی های کلی کشور افزود: آمار و اطلاعات مبنای برنامه ریزی دقیق و علمی است.

وی ادامه داد: مبنای برنامه ریزی و راهکارهای مختلف برای رفع مسائل و مشکلات، اطلاعات و آماری است که در اختیار برنامه ریزان قرار می گیرد لذا اگر آمار جمع آوری شده دقیق و علمی باشد برنامه ریزی مفید و کاربردی خواهد بود و نتایج مثبت آن در تمام کشور دیده خواهد شد .

سید مهدی طلایی مقدم همچنین به اجرای طرح سرشماری عمومی کشاورزی در سال ۹۳ اشاره کرد و گفت: از ۵ مهر تا ۱۸ آبان به مدت ۴۴ روز در سراسر کشور طرح سرشماری عمومی کشاورزی اجراء خواهد شد.

مدیر اجرایی ستاد سرشماری کشاورزی شهرستان بافق تاکید کرد: در همین راستا باید تمامی دهیاران و شوراهای اسلامی در روستاها با مجریان طرح همکاری های لازم را داشته باشند و مردم را در خصوص همکاری مطلوب با ماموران سرشماری توجیه و تشویق نمایند .

وی افزود: اجرای طرح سرشماری عمومی کشاورزی، گام موثری در جهت سامان دادن و رونق بخشیدن به کشاورزی و توسعه اقتصادی است.

طلایی مقدم ترویج روشهای نوین و علمی در کشاورزی و دامداری را مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان کرد: کشاورزی و دامداری، پایه و اساس اقتصاد است و برای رسیدن به توسعه اقتصادی باید به رونق کشاورزی و دامداری توجه کنیم و زمینه های رسیدن به اقتصاد مقاومتی را فراهم آوریم.

New0100 New0103 New0104