دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۲۶:۵۰ قبل از ظهر

مدیر کل دفتر آمار و اطلاعات استانداری یزد:استان یزد جزء استان های برتر و پیشرو کشور در زمینه آمارگیری است

کد خبر: 48340
تعداد بازدیدکننده: 133
تاریخ: ۰۵ مهر ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرماندار بافق ، مدیرکل دفترآمار و اطلاعات و GIS استانداری استان یزد در جلسه شورای اداری شهرستان بافق با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و اجرای سرشماری عمومی کشاورزی گفت: در راستای تحقق حماسه اقتصادی و اقتصاد مقاومتی و به منظور دستیابی به آمار و اطلاعات دقیق کشاورزی ، سرشماری عمومی کشاورزی در استان یزد همزمان در سراسر کشور از پنجم مهرماه آغاز می شود و تا هجدهم آبان ۱۳۹۳ ادامه دارد .

“حمید فخرالدین” افزود : استان یزد جزء استان های برتر و پیشرو کشور در زمینه آمارگیری است و تجربه مطلوبی در این زمینه وجود دارد.

وی افزود: اهمیت این طرح کمتر از سرشماری نفوس و مسکن نیست زیرا این آمار مورد استفاده در برنامه ریزی و تصمیمات کلان کشور خواهد بود.

فخر الدین ادامه داد: در این سرشماری که برای چهارمین دوره بعد از انقلاب برگزار می شود پرسشنامه های کاغذی حذف و تمامی اطلاعات بهره برداران از طریق تبلت ثبت خواهد شد.

مدیرکل دفترآمار و اطلاعات و GIS استانداری با اشاره به اینکه بخش کشاورزی دومین بخش مهم در کشور است، گفت: سهم بخش کشاورزی در اشتغال و تولید ناخالص داخلی قابل توجه است و آگاهی از نیازهای بخش کشاورزی گامی در جهت خوداتکایی ملی و تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی به کلاس های آموزشی برگزار شده اشاره کرد و اظهار داشت: در خصوص نیروی انسانی توانمند که یکی از دغدغه های اصلی مسئولان مرتبط بوده است، تاکید بر جذب نیروهای بومی و با توجه به موقعیت جغرافیایی بوده است که به جز میبد و بافق که اکثرا بانوان استقبال نموده اند در بقیه شهرستان ها برادران حضور دارند و ریزشی نیز در این خصوص مشاهده نمی شود.

“حمید فخر الدین” در پایان ضمن تاکید بر همکاری دستگاههای اجرایی شهرستان در برگزاری هر چه بهتر سرشماری عمومی کشاورزی گفت: خانوارها، بهره برداران کشاورزی و دامپروری، شرکت های رسمی و موسسه های عمومی دارای فعالیت کشاورزی هدف آمارگیران سرشماری عمومی کشاورزی هستند.

New0421 New0426