سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۵۵:۰۰ بعد از ظهر

امام جمعه تفت:الحاق تفت به حوزه انتخابیه یزد غیرقابل قبول است

کد خبر: 48751
تعداد بازدیدکننده: 84
تاریخ: ۱۳ مهر ۱۳۹۳

IMG_2505-3.JPG

به گزارش خبرنگار صبح تفت، امام جمعه تفت در خطبه های نماز عید قربان با اشاره به عید قربان و خواندن دعای عرفه در مکه، اظهار داشت: خواندندعای عرفه باعث رهایی از تعلقات دنیوی، آزاد شدن از هوی و هوس و اجتناب از گناهان می‌شود.

حجت الاسلام غفوری مطرح کرد: عید قربان روزی است که حضرت ابراهیم (ع) تنها فرزند خود را که پس از سال‌ها مشقت پرورش داده بود به امر خدا باید قربانی می‌کرد.

وی افزود: حضرت ابراهیم(ع) در امتحان بسیار سختی قرار گرفته بود ولی از فرمان خدا سرپیچی نکرده و به مبارزه با نفس خود پرداخت و تسلیم فرمان خدا شد.

غفوری خاطر نشان کرد: عید مبارک و باشکوه قربان یکی از بزرگ‌ترین اعیاد مسلمانان بوده که تمام ملت‌های مسلمان اعم از شیعه و سنی این روز را گرامی داشته و نماز وحدت‌آمیز به جا می‌آورند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به بحث اصلاح حوزه های انتخابیه اشاره و تصریح کرد:شهرستان تفت سالیان متمادی است که در موضوع حوزه های انتخابیه مورد و ظلم واقع شده است.

خطب جمعه تفت با بیان اینکه کمیسیون شوراهای مجلس نتوانست ترکیب نسبتا عادلانه حوزه های انتخابیه را که در تیرماه سالجاری به آن رای داده بود حفظ کند، ادامه داد: این کمیسیون در اخرین تصمیم خود دو طرح اصلاح حوزه های انتخابیه و افزودن نماینده به حوزه یزد را از هم جدا کرده و با این وضع، تفت یا با میبد خواهند ماند و یا به یزد الحاق شد.

غفوری تصریح کرد: ما از مجلس شورای اسلامی می خواهیم دو طرح اصلاح حوزه های انتخابیه و افزودن نماینده به استان را با هم بررسی کند تا حوزه های انتخابیه بصورت عادلانه اصلاح شود.

وی الحاق تفت به حوزه انتخابیه یزد را غیرقابل قبول دانست و گفت: تفت تا کی باید مورد ظلم و ناعدالتی واقع شود، تمام درخواست مردم تفت این است با شهرستانی که از هیچ لحاظ با آن سنخیت ندارد در یک حوزه نباشند؛ چطور دوباره به شهرستانی الحاق شود که جمعیتی چندین برابر دارد.

امام جمعه تفت در پایان گفت:هیچ یک از نمایندگان قصد ظلم کردن و ایجاد ناعدالتی ندارند اما مواقعی در تنگنا قرار می گیرند و مجبور به اتخاذ بعضی تصمیمات می شوند.