دوشنبه ۱ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۲۷:۲۹ بعد از ظهر

نشست بررسی طرحهای شرکت سنگ آهن مرکزی بافق برگزار شد

کد خبر: 50822
تعداد بازدیدکننده: 103
تاریخ: ۱۸ آبان ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ صبح امروز در نشستی که با حضور امام جمعه ، نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار ، اعضای شورای شهر ، مدیر عامل سنگ آهن مرکزی و تنی چند از نمایندگان اصناف ، فرهنگیان و هیاتهای مذهبی شهرستان بافق برگزار شد پیرامون طرحها و پرورژه های شرکت سنگ آهن مرکزی بافق بحث و تبادل نظر شد.

فرماندار بافق در این نشست با تاکید بر اینکه یکی از دغدغه های مردم و مسئولان شهرستان تکمیل صنایع جوار معدنی است،خاطر نشان کرد : عمده نگرانی شهر این است که وعده هایی در زمانه ای گذشته داده شده ولی به دلایلی عملی نشده است .

“سید مهدی طلایی مقدم” افزود : اصل کار در پروژه ها و طرح های عمرانی و معدنی داشتن طرح و برنامه است

وی با اشاره به اینکه کار اقتصادی ، یک کار با برنامه ریزی است گفت: اقتصاد علم تحکم نیست ، با فشار مردمی نمی توان کار اقتصادی انجام داد.

فرماندار بافق افزود: شاید در زمینه های مختلف سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و …. بشود از فشارهای مردمی و تحکم استفاده کرد ولی در امور اقتصادی این کار انجام شدنی نیست و جواب نخواهد داد.

طلایی مقدم از اجرای طرح های صنعتی و جوار معدنی شرکت سنگ آهن برای توسعه بافق ابراز خرسندی کرد و گفت: بیش از ۱۰ طرح عظیم صنعتی و معدنی در جوار شرکت سنگ آهن در حال احداث و راه اندازی می باشد که با توجه به بار مالی و برنامه ای تدوین و مشخص شده است امید است در آینده ای نزدیک شاهد توسعه و شکوفایی شهرستان بافق باشیم.

وی به اعتماد سازی و امید دادن به مردم اشاره کرد و افزود: مردم ما طی سالهای اخیر یک بار به رئیس جمهور ، اعضای شورای شهر و نماینده مجلس اعتماد کردن و رای دادند حال مسئولان باید پاسخگو و دنبال مسائل شهر باشند نه اینکه با هر جریانی مردم به میدان بکشانیم.

فرماندار بافق گفت : در شرایط فعلی باید از فضای آرامی که به همت مردم و مسئولان شهرستان و استان تامین شده استفاده کرد و با صبر ، وفاق و همدلی در کنار هم از فضای موجود در جهت پیشبرد اهداف ، رشد و توسعه شهرستان تلاش کنیم.

در ابتدای این نشست مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق با اشاره به طرح های جوار معدنی شرکت سنگ آهن مرکزی خاطر نشان کرد : در حاضر شرکت سنگ آهن مرکزی بافق با ۸ طرح عظیم صنعتی و معدنی که در جوار معدن چغارت و سه چاهون در حال احداث می باشد شاهد صنعتی شدن و اشتغال جوانان جویای کار شهرستان خواهیم بود.

“محمد جواد عسکری” برآورد و زمان اجرای طرحهای توسعه شرکت را بیش از سه هزار و ۲۳۵ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: احداث گندله ۵ میلیون تنی ، اصلاح خط کنسانتره ، احداث خط ۲ میلیون تن کنسانتره چغارت ، احداث کارخانه فولاد کوره بلند ، احداث و اصلاح خطوط راه آهن شرکت ، جمع آوری و تصفیه فاضلاب شهری و جمع آوری و تصفیه آب دشت حسن آباد را از جمله این طرح ها عنوان کرد که از سال ۹۲ شروع و در سالهای ۹۴-۹۷ و ۹۸ به بهره برداری خواهد رسید.

در ادامه این نشست مدیران پروژه های مذکور به گزارش عملکرد طرح های مذکور اشاره کرده و دیدگاههای خود را بیان کردند.

New4885 New4890 New4901 New4905 New4918 New4926 New4934

۲ نظر

 1. علی می‌گه:

  امام جمعه هم حوصله اش سر رفته.
  بابا چقدر نشست .
  ول کنید.

 2. منصور می‌گه:

  سلام
  ببخشید میشه این جلسه رو برای مردم روشنتر کنید که چه نوع جلسه ای بود که وفقط سرمایه داران بافق در این جلسه حضور داشتن