یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۴۰:۳۴ قبل از ظهر

گزارش عملکرد یکساله شورای شهر بافق چه شد؟؟؟

کد خبر: 51875
تعداد بازدیدکننده: 117
تاریخ: ۱۲ آذر ۱۳۹۳

Amir

سخنم را با این روایت از حضرت علی (ع) شروع میکنم که می فرماید:

ای مالک! هنگامی که مسائلی پیش می آید و به گوش مردم می رسد و باعث بدبینی می شود، مسئله را کاملا روشن و آفتابی کن (فاصحر لهم …) مبادا به جای “افشاگری”، “اخفاگری” کنی، اخفاگری به نفع خائنان و سارقان اموال عمومی و جانیان است … که می کوشند تا رسوا نشوند و به خیانتهای خود ادامه دهند… مبادا “تنویر اذهان” که یک وظیفه مهم دینی و اجتماعی است، به نام “تشویش اذهان” از میان برود… و برای افشاگران آزاده پاپوش بدوزند…باید به جامعه آگاهی برسد.

آگاهی برای مردم و جامعه مانند آب است برای درختان و گیاهان. جامعه ناآگاه جامعه ای مرده است.

حدود یکسال و سه ماه از شروع به کار شورای چهارم می گذرد و مطمئناً زحمات بی دریغ اعضای شورای شهر در خصوص مرتفع نمودن اعتراضات اخیر بافق، تشکیل کارگروه و پیگیری مشکلات شهرستان بر هیچکس پوشیده نیست.

ولی سوال مهمی که پیش می آید اینست که شورای شهر طی این مدت چقدر به وظیفه اصلی خود یعنی عمران و آبادانی شهر رسیدگی کرده است؟ که خود جای تامل دارد و بعدا به این موضوع خواهیم پرداخت.

اما مسئله فعلی اینست که هر تشکل و گروه و سازمانی جدایی از بحث عملکرد مثبت و منفی خود وظایف قانونی ای بر عهده دارد به مانند ماده ۷۱ قانون شوراها که شورای اسلامی شهر را موظف می کند گزارش عملکرد یکساله خود را به عموم مردم ارائه دهد، ولیکن این امر مهم تاکنون تحقق نیافته است.

که متاسفانه بجای اینکه ارائه گزارش موجب تنویر اذهان عمومی گردد عدم ارائه آن منجر به تشویش اذهان گردیده است . لذا سایت بافق پویا آمادگی خود را جهت انتشار گزارش عملکرد یکساله شورای شهر که امری مهم تلقی می شود را اعلام می دارد تا خدایی ناکرده عدم ارائه گزارش باعث ایجاد دغدغه در گوشه گوشه شهر و فراموشی زحمات اعضای شورای شهر نگردد.

امیر حسین باباییان

۷ نظر

 1. رودست می‌گه:

  دوست عزیز
  در این مملکت کی به وظیفه ی خود عمل می کنه که از شورای شهر بافق انتظار زیادی دارید ؟؟؟؟؟؟؟

 2. منصف می‌گه:

  سلام
  انصافا عملکرد شورای در بیشتر زمینه ها بخصوص عمران وابادانی شهر قابل دفاع می باشد
  بیائید کمی منصف باشیم وبه زحمتکشان شهرمان بی مهری نکنیم

 3. تقی می‌گه:

  مگه عملکردی هم داشته ماکه هر چی در سطح شهر دیدیم پروژه های نیمه تمام شورای قبلی بود که بدون این شورا هم بالاخره تمام می شد….

 4. محمد می‌گه:

  سلام. مردمی که ما باشیم شورایمان به خاطر شهر زندان رفت…….

 5. حسینعلی می‌گه:

  دوستان عزیز هنوز چندروز گذشته شهردار مصاحبه مطبوعاتی داشته وگزارش پروزه ها وطرح ها ومیزان درامد شهرداری وهزینه ها را ارائه کرده وشورا هم طی دومرحله درملاء عام گزارش داده وبازهم ان شاء الله بزودی گزارش خواهد داد ومشت خائنین به شهررا باز خواهد کرد

 6. ناظر می‌گه:

  این شورا کارشون تا حالا عالی بوده. خداقوت به همه مسئولین مخصوصا شورائیها