سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۲۶:۴۳ قبل از ظهر

پیام استاندار یزد به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو

کد خبر: 52020
تعداد بازدیدکننده: 136
تاریخ: ۱۶ آذر ۱۳۹۳

استاندار یزد به مناسبت فرارسیدن ۱۶ آذر روز دانشجو، با صدور پیامی این روز را گرامی داشت.

متن پیام ” سید محمد میرمحمدی” به شرح ذیل است

در طول تاریخ پر فراز و نشیب این آب و خاک، نقاط عطف بسیاری را می توان یافت که تعالی و استقلال ایران عزیزمان را تضمین کرده است. ۱۶ آذر ۱۳۳۲  یکی از فرازهایی است که دانشجویان را در صفوف مبارزه با استکبار قرار داد و فریاد آزادی خواهی را رساتر ساخت. از روزی که دانشجویان متعهد، مومن و فداکار ایرانی با اندیشه ای والا و با قدم هایی استوار فریاد استقلال طلبی، آزادی خواهی و عدالت طلبی  در همراهی با ملت بزرگ ایران  سردادند و در برابر گلوله های استبداد سیاه  رژیم وابسته، سینه سپر کردند ۶۱ سال می گذرد. اما گذشت ایام نتوانسته  گرمی خون های پاکی که بر صحن دانشگاه ریخت را سردی ببخشد و با همین اندیشه و شور ایمانی است که در طول سالیان متمادی، دانشجو به نماد جریان  آزادگی و آزاداندیشی تبدیل شده است. به واقع هر جا که استقلال، آزادی و تمامیت کشورمان به خطر افتاده است، این دانشجویان متعهد بوده اند که نقش ارزشمندی ایفا کرده اند. نقش دانشجویان در حماسه بزرگ  پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تاریخی و جاودانه است.
بر خود لازم می دانم ضمن گرامی داشت یاد و خاطره ی سه شهید جاوید ۱۶ آذر ۱۳۳۲ و همه ی شهیدان دانشجویی که در راه استقلال و آزادی میهن اسلامی ایران جان خویش را تقدیم کرده اند، این روز تاریخی را به  همه ی دانشگاهیان متعهد و آزاداندیش بخصوص دانشجویان عزیز استان یزد تبریک عرض نمایم.
امیدوارم با همت و تلاش بی وقفه این قشر بالنده در کسب علم و دانش و زایش و رویش فکری جایگاه کرسی آزاداندیشی را بیش از پیش ارتقاء دهند و مبتنی بر استقلال طلبی، عدالت خواهی و ظلم ستیزی در روزگاری که ایران اسلامی بیش از هر زمان دیگر نیازمند هم افزایی و همراهی اقشار و گروه ها برای اثبات حقانیت و جایگاه خود در صحنه معادلات قدرت جهانی است  مسئولانه و عاشقانه در  مسیر توسعه و آبادانی قدم بر دارند. بی شک  در راه خیر و اقتدار نظام اسلامی خدا همه را یاری خواهد کرد.  سلام و درود بر شما پرچمداران علم و ادب و فرهنگ و آینده سازان ایران عزیز.

سیدمحمد میرمحمدی
استاندار یزد

۲ نظر

 1. زنجره می‌گه:

  سلام ،من میمیرم واسه این کرسی آزاد اندیشی ،اگر پیاده میشد چی میشد،شد شد،نشد نشد.ولی جالبه اخیرا همه از این گلواژه استفاده می کنند.

 2. bi gbm می‌گه:

  ضمن تشکر از استاندار استان یزد برای این پیام برای روزی بزرگ در ایران بزرگ که سرنوشت بزرگی را در ایران بزرگ رقم زد
  امید انکه به وسیله دانشجویان
  نیک سرشت و نیکخو و توانمند بتوانیم ایرانی پویا داشته باشیم
  خدایا خدایا به ما بینش بخشش
  درایت سیاست دیده باز دید باز عطا بفرما