پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۰۰:۵۹ بعد از ظهر

دوره آموزشی بودجه نویسی و بودجه ریزی سال ۹۴ دهیاری ها برگزار شد

کد خبر: 53319
تعداد بازدیدکننده: 238
تاریخ: ۱۵ دی ۱۳۹۳

۵۰ نفر از دهیاران و روسای شورای اسلامی روستاهای بافق در دوره آموزش بودجه نویسی و بودجه ریزی دهیاریها شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ بخشدار مرکزی بافق با اشاره به برگزاری دوره آموزشی بودجه نویسی و بودجه ریزی ویژه دهیاران گفت : در این دوره ۲۲ دهیار و ۲۶ نفر از روسای شورای اسلامی روستاهای بخش مرکزی بافق شرکت کردند.

” محمدرضا فتاحی” به تعامل و همکاری شوراهای اسلامی روستاها با دهیاران تاکید کرد و گفت : تعامل و همفکری نقش به سزایی در جلب مشارکت های مردمی و پیشرفت و توسعه مناطق روستایی دارد.

با هدف آشنایی هر چه بیشتر دهیاران با اصول و مفاهیم بودجه و بودجه نویسی ونقش بودجه ریزی در مدیریت روستایی و ضرورت تنظیم بودجه سالیانه براساس بخشنامه بودجه دهیاری ها و کنترل و نظارت بر بودجه برگزار شد.

معاون دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری با اشاره به پیگیری های مکرر فرماندار و بخشدار مرکزی بافق مبنی بر تشکیل دوره آموزش بودجه نویسی ویژه دهیاران منطقه گفت: شهرستان بافق نخستین شهرستان استان می باشد که در خصوص برگزاری دوره آموزشی دهیاران اقدام کرده است .

“محمد حسن حامدی” در ادامه به مباحث مطرح شده در این نشست آموزشی اشاره کرد و گفت: مفاهیم و تعاریف اولیه بودجه، اصول بودجه، انواع نظام بودجه بندی، انواع نظارت بر بودجه، اهداف کنترل بودجه، قوانین و مقررات مربوط به بودجه دهیاری ها و آشنایی با مراحل بودجه نویسی از جمله موضوعاتی بود که در این دوره مطرح شد.

گفتنی است این دوره آموزشی تا هفته اول بهمن، در تمام شهرستان های استان برگزار خواهد شد.

ff fff