پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۴۸:۱۰ قبل از ظهر

نشست بررسی مشکلات مجتمع معدنی صنعت آهن و فولاد بافق(فولاد ابویی) برگزار شد

کد خبر: 55359
تعداد بازدیدکننده: 161
تاریخ: ۰۶ اسفند ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ نشست بررسی مشکلات مجتمع معدنی صنعت آهن و فولاد بافق( فولاد ابویی) با حضور امام جمعه ، فرماندار بافق ، برخی از اعضای شورای شهر، ابویی مدیرعامل مجتمع صنعتی فولاد بافق و مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

در ابتدای این نشست مدیرعامل مجتمع معدنی صنعت آهن و فولاد بافق با ارائه گزارش مفصلی از عملکرد و اقدامات صورت گرفته از ابتدای احداث این مجتمع تاکنون پرداخت و گفت: طرح احداث مجتمع معدنی صنعت آهن و فولاد بافق از سال ۹۰ به بخش خصوصی واگذار شده است که کارخانه نورد میلگرد آن تاکنون بیش از ۹۵ درصد پشرفت فیزیکی داشته است.

“سید محسن ابویی” در ادامه با اشاره به اینکه زیرساخت های چرخه کامل تولید فولاد در این طرح دیده شده است افزود: دراین طرح تمامی زیرساخت های لازم مراحل چرخه تولید فولاد پیش بینی شده است از جمله احداث و راه اندازی ۱۲ کیلومتر خط انتقال برق با ظرفیت ۱۷۰ مگاوات، نصب ۵ ترانس و پست داخلی برق و همچنین ایجاد کارخانه آهک پزی و کارخانه اکسیژن که در حال انجام می باشد.

وی در ادامه به بیان مشکلات پیش آمده در اجرای این طرح پرداخت و افزود: کاهش ظرفیت تولید گندله این پروژه، اجرای این طرح را با مشکل روبرو ساخته است و با وجود این کاهش ظرفیت اجرای این طرح هیچگونه توجیه و صرفه اقتصادی ندارد.

وی در پایان ضمن اشاره به پیگیری های مستمر استاندار محترم استان یزد و همچنین جوکار نماینده مردم استان و دخیل عباس زارع زاده نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی خواستار تداوم پیگیری ها تا حصول نتیجه نهایی شد.

فرماندار بافق درادامه این نشست با اشاره به اینکه تاکنون بازدید های متعددی از این مجتمع صورت گرفته است افزود: طی بازدید هایی متعددی که از این مجموعه صورت گرفت خوشبختانه روند احداث این طرح تاکنون طبق برنامه زمان بندی انجام شده است و از روند مناسبی برخوردار بوده است.

“سید مهدی طلایی مقدم ” در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای حل مشکلات به وجود آمده برای طرح فولاد بافق (ابویی) گفت : خوشبختانه هماهنگی و هم صدایی در سطح مسئولان استان و شهرستان بوجود آمده است بویژه در سطح استان که استاندار محترم شخصا پیگیری رفع مشکلات این طرح را بر عهده گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه احداث و تکمیل صنایع جوارمعدنی در بافق یکی از چهار برنامه اساسی در توسعه شهرستان می باشد ، خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین موارد در بحث صنایع جوار معدنی احداث کارخانه فولاد می باشد که خوشبختانه در سال های اخیر از سوی بخش خصوصی در بافق در حال انجام است که همه مسئولان باید با تعامل و وحدت همراه با حفظ آرامش و پرهیز از هرگونه حاشیه سازی تا تحقق و انجام کامل این طرح ، حمایت و مساعدت لازم را از این بخش داشته باشند.

طلایی مقدم در پایان خواستار بازدید اعضا جلسه و خبرنگاران شهرستان از اقدامات صورت گرفته در مجتمع آهن و فولاد بافق شد تا از نزدیک شاهد روند احداث و پیشرفت کار این مجموعه قرار گیرند و همچنین اظهار امیدواری کرد با فراهم شدن زمینه بازدید مسئولان وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت به ویژه ابویی معاون طرح و برنامه این وزارتخانه ازمجتمع آهن و فولاد بافق مشکلات و موانع این مجتمع حل شود.

IMG_0672 IMG_0673 IMG_0690