پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۴۶:۰۴ قبل از ظهر

زمینه رشد، تحول و بهبود فضای صنعت، معدن و تجارت استان فراهم است

کد خبر: 55531
تعداد بازدیدکننده: 163
تاریخ: ۱۰ اسفند ۱۳۹۳

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد پیش از ظهر یکشنبه ۱۰ اسفند ماه با حضور استاندار یزد، معاون توسعه مدیریت منابع و استانهای وزارت صنعت، معدن و تجارت ، معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار، مدیرکل حوزه استاندار، و مسئولان بخش دولتی و خصوصی صنعت، معدن و تجارت در سالن همایش آب منطقه ای استان برگزار شد.
استاندار یزد در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای واحدهای صنعتی اظهار داشت: امروز تکریم و معارفه دو نفر از مدیران بزرگوار استان است و شایسته است از آقای زارع که مدت چهارسال و نیم مشکلات  بخش صنعت، معدن و تجارت استان را تحمل کرد و با بخش خصوصی تعامل و همدلی بسیار خوبی داشت تشکر کنم.
سیدمحمد میرمحمدی ادامه داد : طبیعی است تجارب و تخصص ایشان بدون استفاده نخواهد ماند و رئیس سابق سازمان صنعت، معدن و تجارت استان از امروز به عنوان مشاور استاندار در خدمت مردم استان یزد خواهد بود.
وی افزود : آقای علمدار یزدی نیز باتوجه به اینکه جوان است و انرژی زیادی دارد و از نظر اخلاق، رفتار و تعامل سرآمد است، این ظرفیت ایشان می تواند در شکوفایی صنعت و معدن استان مؤثر باشد و موجب خدمات و اثرات بسیار ارزشمندی برای استان خواهد بود.
میرمحمدی عنوان کرد : بدون شک دولت تدبیر و امید سیاست خود را بر این قرار داده که از نیروهای شایسته و توانمند استفاده نماید، در این سیاست شکی نداریم و آقای علمدار باتوجه به اینکه قبل از این مسئولیت مشاور اینجانب در امور ورزش وجوانان بوده اطلاعات خوبی کسب کرده و عشق و علاقه و اعتقاد عمیقی به کار دارد و بر این اساس فکر می کنم زیربنای کار را  دارا می باشد.
میرمحمدی گفت : موضوع دومی که آقای علمدار باید به آن توجه کند تعامل و همکاری است که از این روحیه برخوردار است و باتوجه به اینکه با تکنولوژی امروزی و جدید آشنا است با شناخت بیشتر از صنعت می تواند به گره های بخش صنعت ، معدن و تجارت استان پی برده و با حمایت سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت که دکتر نوبخت و مهندس نعمت زاده قول حمایت و پشتیبانی از رئیس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان را داده اند، این گره ها را باز کند و افق زیباتری را برای صنعت، معدن و تجارت استان ترسیم نماید.
عالی ترین مقام اجرایی استان ادامه داد : ملاحظاتی که علاقمندان بخش صنعت، معدن و تجارت نیز مطرح کردند در اینکه فرصت برای تجلیل از یک مدیر زحمتکش و پرتلاش کم بوده مطلب درستی است اما قضای این امر ممکن است و می تواند جلسه جداگانه برگزار شود و به صورت شایسته از زحمات مهندس زارع تقدیر گردد.

file_85734
وی افزود : باید همه دست در دست هم نهیم و بخش دولتی و بخش خصوصی با رئیس جدید سازمان صنعت،معدن و تجارت همکاری نماید. زیرا توسعه صنعت توسعه استان و  کشور است و امیدواریم شاهد شکوفایی بیشتر و بهتر این حوزه باشیم.
میرمحمدی ادامه داد: حوزه صنعت، معدن و تجارت استان حوزه بسیار گسترده ای است و علاوه بر گستردگی صنایع در شاخه های مختلف از نظر معدنی نیز بسیار غنی هستیم و در امر تجارت و صادرات و واردات نیز استان یزد حرفهای زیادی برای گفتن دارد.
استاندار یزد اظهار داشت:زمینه رشد، تحول و بهبود فضای صنعت، معدن و تجارت استان فراهم است و این به وقت و زمان بستگی دارد که آقای علمدار یزدی در این حوزه و مسئولیت جدید خواهد گذاشت و هر چه هم وقت بگذارد کافی نیست، البته ایشان تعهد داده اند که وقتشان را کاملاً صرف انجام وظیفه در مسئولیت جدید نمایند و مدیران جوان نیز در دولت تدبیر و امید آمادگی بیشتری برای این ویژگیها دارند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت :شاهد رشد و توسعه بیشتر استان یزد خواهیم بود
در ادامه این مراسم معاون توسعه مدیریت منابع واستانهای وزارت صنعت، معدن و تجارت،  استان یزد را استانی جامع در تمام زمینه ها به ویژه بخش معدن و صنایع دانست و گفت : گرایش اصلی استان یزد به بحث صنعت است و امیدواریم با خدمت رئیس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و همدلی و همکاری که با بخش خصوصی خواهد داشت شاهد رشد و توسعه بیشتر استان یزد باشیم.
یزدانی ادامه داد : بدون شک اراده مصمم، نیت صادق، جدیت، پشتکار و تلاش شبانه روزی برای خدمت به مردم در کارنامه افراد خواهد ماند.
وی همچنین با اشاره به صحبتهای رئیس جمهوری اسلامی ایران به نقل قول از حجت الاسلام و المسلمین روحانی عنوان کرد : این دولت مظلوم ترین دولت در بعد رسانه ای است و شایسته است اهالی رسانه تحولات و دستاوردهای دولت در استان یزد در بخش صنعت، معدن و تجارت  را به درستی و خوبی به اطلاع مردم برسانند و از ارائه آمار غیرواقعی به مردم پرهیز نمایند.
علمدار یزدی :بخش صنعت و معدن ایران، سهم مؤثر در اقتصاد کشور دارد
رئیس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد در این مراسم گفت : بخش صنعت و معدن ایران سهم مؤثری بر اقتصاد کشور دارد و می تواند ضمن به نمایش گذاشتن اقتدار و کارآمدی نظام زمینه مناسب برای دستیابی به امنیت، عدالت، رفاه، آزادی و عزت ملی را فراهم آورد.
محمدرضا علمدار یزدی اظهار داشت : مسیر مردم سالاری دینی از اعتدال می گذرد و تحول خواهی نیز بر مدار اعتدال استوار است.
علمدار یزدی به سیاستها و برنامه های خود در مسئولیت جدید اشاره و عنوان کرد : برقراری ارتباط قوی بین دانشگاه و صنعت و تقویت شرکتهای دانش بنیان، تلاش برای رفع مشکلاتی نظیر کمبود نقدینگی صنایع، عدم توان پرداخت مالیاتی وپیگیری تسهیلات صادراتی و تقویت شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی از جمله  برنامه هایی است که در این مسئولیت به آن توجه ویژه ای خواهم داشت.
زارع :از فرصتها نهایت استفاده را ببریم
رئیس سابق سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد نیز در سخنانی کوتاه اظهار داشت : بزرگترین ویژگی اینگونه مراسمها این است که به ما یادآور می شود تا از فرصتها نهایت استفاده را ببریم و از تمام ظرفیتها برای خدمت به مردم استفاده کنیم.
محمدمهدی زارع افزود : استان یزد اکنون یک استان صنعتی معدنی و صادراتی مهم در سطح کشور است و در دوسه سال اخیر در بخشهای مختلف رتبه های خوبی بدست آورده ایم.
در پایان این مراسم محمدرضا علمدار یزدی با حکم مهندس نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد منصوب شد و از خدمات محمدمهدی زارع رئیس سابق این سازمان با اهداء لوح تقدیر تجلیل شد.