چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۵۶:۵۹ قبل از ظهر

بازدید معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور از روستاهای بافق

کد خبر: 55898
تعداد بازدیدکننده: 243
تاریخ: ۲۰ اسفند ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با حضور مدیر کل بنیاد مسکن استان یزد ، فرماندار و بخشدار مرکزی بافق و برخی مسئولان استان و شهرستان از چند روستای هدف گردشگری شهرستان بافق بازدید کرد.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حاشیه بازدید از طرح های هادی روستاهای بخش مرکزی بافق گفت : بیش از ۲۷ هزار طرح هادی روستایی در کشور تهیه شده است که تاکنون طرح هادی در ۱۳ هزار و ۵۰۰ روستای کشور انجام شده است .

“محمد رضا شاملو” با اشاره به تحت پوشش قرار گرفتن تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار در طرح هادی افزود : در زمینه طرح هادی روستایی بیش از ۸۵ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور تحت پوشش این طرح قرار گرفتند و امیدواریم تا پایان برنامه پنجم توسعه تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار تحت پوشش این طرح قرار گیرند.

وی با اشاره به سهم گردشگری در ایجاد اشتغال و توسعه روستاها گفت : اعتقاد داریم گردشگری روستای یکی از فعالیتهای خوب در بحث اشتغال بسیار موثر و کارآمد است .

شاملو از اختصاص مبلغ ۷ میلیارد ریالی برای توسعه و بهسازی روستاهای بخش مرکزی شهرستان بافق خبر داد و خاطر نشان کرد : در نشستی که با فرماندار بافق برگزار شد مقرر شد تا از ۲۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز برای بهسازی و توسعه روستاهای شهرستان بافق یک سوم از سوی فرماندار و شهرستان ، یک سوم از سوی استان و مابقی آن از اعتبارات ملی اختصاص یابد.

وی در سفر به روستای برکوئیه در آیین اهدا ۱۹۱ سند مالکیت اراضی روستایی اظهار داشت :در برنامه های چهارم وپنجم توسعه دو میلیون مسکن روستایی باید بهسازی شود که تاکنون یک میلیون و۶۰۰ هزار پرونده تشکیل که از این تعداد یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد هم پایان کار گرفته اند.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یاد آور شد بیان داشت : تاکنون بیش از دو میلیون و۷۷۰ هزار واحد روستایی سند مالکیت دریافت کرده اند.

محمدرضا شاملو با اشاره به اینکه ۲۶ روستای بالای ۲۰ خانوار بخش مرکزی شهرستان بافق تعداد ۱۸ روستا آن طرح هادی را اجرا کردند خاطر نشان کرد : از این تعداد ۱۱ روستا فعالیت صدور سند با مشارکت ثبت اسناد در حال انجام می باشد که امروز به نمایندگی، ۱۹۱ سند مالکین روستای برکوئیه اهدا شد.

گفتنی است معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با حضور در گلزار شهدا و کاشت نهال در روستاهای باجگان و برکوئیه از پروژه های در حال انجام روستاها بازدید کرد.

20150310_105854 20150310_110118 20150310_112043 20150310_112102

۱ نظر

  1. مستند می‌گه:

    سلام وعرض خسته نباشید خدمت خدمتگزاران عزیز خواهشمند است همانقدر که به دهستان سبز دشت بها داده می شود به دهستان های دیگر شهرستان هم بها داده شود نمیدونیم چرا همه اخبار ها در مورد روستاهای سبز دشت است