دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۲۷:۴۵ قبل از ظهر

موضوع تملک، مسئله اصلی تاخیرطرح خیابانهای مهدیه و مسجد جامع بافق

کد خبر: 5619
تعداد بازدیدکننده: 101
تاریخ: ۲۱ تیر ۱۳۹۱

تفکری شهردار بافق در جلسه شورای اداری این هفته بافق به ارائه گزارشی مختصر درزمینه فعالیت های شهرداری پرداخت.

وی در ادامه ضمن بیان پیشرفت های فیزیکی طرح پارک کوهستان در بیان مشکلات این طرح گفت:  به دلیل مصالح خاصی که برای دریاچه موردنیاز بود ۱۸ درصد از پروژه عقب افتاده ایم. وی افزود در اجرای این طرح ماشین آلات نقش مهمی داشتند که مدیران تعدادی از معادن بافق در این زمینه همکاری نمودند که در اینجا از ایشان تشکر می نمایم.

تفکری در مورد تکمیل طرح خیابان مهدیه و مسجد جامع مهم ترین مسئله در تاخیر این طرح را بحث تملک دانست و افزود: برای هر پروندهی تملکی وقت زیادی می گذاریم ولی با وجود این مشکلات ۷۰ درصد طرح تا کنون اجرایی شده است.

وی در ادامه در مورد لزوم رعایت قوانین شهروندی توسط همه افراد افزود: ما همه شهروندیم و از ادارات خواستاریم که قوانین شهروندی را در ساخت و سازهای خود رعایت نمایند.

وی در ادامه در مورد پرداخت عوارض توسط معادن و همچنین به پرداخت ۴ درصد ارزش افزوده توسط ادارات و شرکت ها اشاره نمود و گفت: شرکت هایی هستند که در بافق کار می کنند ولی چون در شهرهای دیگر به ثبت رسیده اند مالیات را به بافق پرداخت نمی کنند. وی از نماینده ی مردم خواست تا در این زمینه پیگیری نمایند.

شهردار بافق در ادامه صحبت های خود در مورد بزرگراه بافق یزد لزوم در نظر گرفتن کنارگذر جنوبی در این جاده را خواستا ر شد.

۲ نظر

  1. مهدی می‌گه:

    قابل توجه شهردار محترم علیرغم زحمات فراوانی که می کشید اطلاع رسانی ضعیفی دارید

  2. عباس می‌گه:

    با سلام با تشکر از زحمات شهردار محترم به عرض می رسانم در بسیاری از طرحهای اولیه برای احداث خیابانهای اصلی در شروع عملیات یا حین اجرا تحت تاثیر بعضی از عوامل به عنوان مثال همان موضوع تملک یا بحث اعتبار عرض خیابان کاهش می یابد (مثال خ وحشی بافقی یا پانزده خرداد)که در آینده ای نه چندان دور مجدداًبحث تعریض و هزار مشکلات …انشاءا… برای مهدیه و مسجد جامع اتفاق نیافتد