سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۰۸:۳۷ بعد از ظهر

جزئیات ۶ طرح مهم توسعه‌ای در سنگ‌آهن مرکزی ایران

کد خبر: 58492
تعداد بازدیدکننده: 129
تاریخ: ۰۸ خرداد ۱۳۹۴

به گزارش ماین نیوز، محمدرضا رضایی پور ساخت گندله سازی پنچ میلیون تنی، اصلاح خطوط تولید کنسانتره، ایجاد کارخانه فولاد یک میلیون تنی، احداث خط راه چغارت، جمع آوری و تصفیه آب دشت حسن آباد و ایجاد شبکه فاضلاب شهری را از مهمترین طرح های در حال اجرای شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در سال ۹۴ عنوان کرد.

وی اضافه کرد: این طرحها در ایجاد صنایع جوار معدنی و تکمیل زنجیره فولاد و ایجاد کارخانه فولاد یک میلیون تنی شهرستان بافق نقش بسزایی دارند.

رضایی پور پیشرفت فیزیکی این طرحها را تا پایان فروردین ماه ۹۴ بین هشت تا ۱۰۰ درصد اعلام کرد و افزود: طرح احداث کارخانه فولاد یک میلیون تنی به روش کوره بلند ۷٫۸ درصد پیشرفت دارد در حالیکه فاز اول احداث خطوط راه آهن چغارت با ۱۰۰ درصد پیشرفت آماده بهره برداری است و فاز دوم آن هم از ۸۴ درصد پیشرفت فیزیکی بر خوردار است.

این مسوول خاطرنشان کرد: خطوط احداثی راه آهن برای انتقال مواد معدنی سنگ آهن از معدن سه چاهون تا سایت معدن جغارت احداث شده است.

وی ادامه داد : با تکمیل و راه اندازی طرحهای معدنی و جوار معدنی زمینه اشتغال بیش از دو هزار و ۳۰۰ نفر فراهم به طور مستقیم فراهم خواهد شد.

رضایی پور همچنین به اهم اقدامات سال گذشته شرکت سنگ آهن مرکزی بافق نیز اشاره کرد و اظهار داشت: بهره برداری از کارخانه آگلومراسیون، احداث سد خاکی تیلینگ برای کارخانه فرآوری، اجرای خط انتقال آب از معدن چغارت به آهنشهر ، راه اندازی دیزل ۲۷۷۹ پس از ۲۰ سال و تکمیل فیبرنوری از عمده ترین طرحهای اجرا شده این شرکت در سال ۹۳ است.

رضایی پور با بیان اینکه سال گذشته برای دو هزار نفراشتغالزایی داشته ایم افزود: در کارخانه آگلو مراسیون بافق حدود ۴۰۰ نفر مشغول به کار شده اند.

این مسوول به مساعدت های شرکت سنگ آهن مرکزی بافق به حوزه بهداشت و درمان هم اشاره کرد و گفت: در این مورد علاوه بر هزینه چهار میلیارد ریال در بخش بهداشت و رفاه حال کارکنان و شهروندان ، چند دستگاه مهم پزشکی نیز به بیمارستان بافق اهدا شده است.

وی، الکترودیوگرام، الکتروشوک، نوارقلب و فشار خون، جراجی چشم ، لاپاراسکوپ، سی تی اسکن را از مهمترین دستگهای پیشرفته پزشکی نام برد که طی سه سال گذشته به بیمارستان ولی عصر (عج) بافق اهدا شده است.

رضایی پور مشارکت در ساخت بیمارستان ۹۶ تختخوابی، کمک به حوزه آموزش و پژوهش، اهدای هشت هزار صندلی دانش آموزی، مساعدت در امور فرهنگی و ورزشی، زیر سازی پنچ کیلو متراز بزرگراه بافق – یزد همچنین احداث کمربندی به طول ۱۳ کیلو متر، خرید و نصب سه دستگاه آب شیرین کن درسطح شهربافق، احداث چند سکوی نماز بین راهی، ایجاد سالن های مختلف ورزشی درآهنشهر و همکاری در برگزاری دهها یاد واره شهدا در شهر و روستا و غیره را از دیگر خدمات و اقدامات شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق در زمان مدیریت بومی این شرکت بر شمرد.

این مسوول به شفاف سازی و اطلاع رسانی روابط عمومی ها اشاره کرد و افزود: روابط عمومی آیینه همدلی و همزبانی است و در سایه این تعامل و همفکری ، شرکت سنگ آهن مرکزی ایران توانسته در تحقق اهداف عالی و برنامه های خود و نیز اجرای طرح های جوارمعدنی گام های موثری بردارد.

شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق ذخیره گاه ۱٫۷ میلیون تن سنگ آهن کشور است و حدود ۵۴۰۰ نفر در این شرکت به کار اشتغال دارند.

هم اینک ۷۱٫۵ درصد سهام این شرکت مطابق اصل ۴۴ قانون اساسی به صندوق بازنشستگان فولاد کشور واگذار شده و مابقی پس از اعتراض مردم و کارگزان به دولت برگشته است و شنیده ها حکایت از این دارد که قرار است در مالکیت دولت و تحت پوشش ایمیدرو باقی بماند.

بافق با ۴۰ هزار نفر جمعیت در ۱۱۰ کیلو متری یزد و معدن سنگ آهن سه چاهون و چعارت به ترتیب در فاصله ۳۵ و ۱۲ کیلو متری شهر بافق قرار دارند.

۲ نظر

  1. hame می‌گه:

    سلام
    اقای رضایی پور میتوانید اسامی ومحل کار ۲۰۰۰ نفر مشغول به کار شده سال گذشته را در همین سایت اعلام نمایید.تا موجبات خشنودی خدا وبندگان را فرا هم نمایید

  2. محمد می‌گه:

    اقای رضایی پور اینقدر کلی گویی نکن برادر عزیز مردم خیلی حلیشونه ومیفهمند هرکسی چه کار داره میکنه اگه راست میگی با عدد و رقم درست به مردم گزارش بده !!! اگه یادت باشه سه سال قبل مدیر گفت تا سه سال دیگه سه هزار میلیارد تومن در بافق سرمایه گزاری میکنم کارهای روز مره را بذار کنار راست حسینی بگو از سه هزار ملیارد تومن دقیقا چند سرمایه گذاری شده ؟ یکیشو من میگم بقیه اش را تو بگو ، در طرح گندله از سال ۸۸ تا کنون از هزار میلیارد تومن هزینه کارخانه فقط ۱۸ میلیارد تومن سرمایه گزاری شده ، حالا بقیه اش را تو بگو!!! بعدیش هم مقایسه کن در برابر ۲۳۰ میلیاردتومن سال ۹۳ و۲۴۰ میلیارد تومنی که در سال ۹۲ به صندوق بازنشسته پرداخت شده ببین چه خبره انوقت همه چیز دستت میاد اقای رضایی پور خیلی از مردم این امارهارو میونند