یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۰۳:۰۶ قبل از ظهر

واگذاری آنومالی D۱۹ قطعا انجام می شود / چادرملو اصلی‌ترین متقاضی دریافت این محدوده سنگ آهنی

کد خبر: 58908
تعداد بازدیدکننده: 186
تاریخ: ۱۷ خرداد ۱۳۹۴

رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) از قطعی بودن واگذاری آنومالی D19 خبر داد و گفت:‌ شرکت چادرملو اصلی‌ترین متقاضی دریافت این محدوده سنگ آهنی است.

به گزارش خبرنگار ماین نیوز، مهدی کرباسیان امروز در نشستی خبری به مناسبت برگزاری اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران در روزهای ۱۰ و ۱۱ خرداد امسال در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به رو به اتمام بودن ذخیره معدن چادرملو قرار نیست از این معدن حمایت شده و محدوده جدیدی به آن واگذار شود؟ اظهار کرد: واگذاری آنومالی D19 از طریق مزایده قطعی شده و به زودی کار آن انجام می‌شود. البته این محدوده مشکل محیط زیستی هم دارد که قرار است برنده مزایده مشکلات مربوط به آن را حل کند.

وی افزود: قرار است ظرف چند روز آینده آگهی مربوط به مزایده آنومالی D19 انجام شود.

کرباسیان با بیان اینکه شرکت چادرملو اصلی‌ترین متقاضی دریافت آنومالی D19 است، افزود: البته شرکت سنگ آهن مرکزی نیز آمادگی خود را برای دریافت این محدوده اعلام کرده است. من چند روز پیش خواندم که یکی از مسئولان محلی بافق تاکید کرد که آنومالی D19 متعلق به بافق است. به هر حال خدا کند موضوع واگذاری این محدوده نیز با آرامش تمام شود!

به گزارش ماین نیوز، چندی پیش نیز مدیر مجتمع چادرملو در نشستی خبری در پاسخ به سوال خبرنگار ماین نیوز درباره آخرین وضعیت واگذاری آنومالی D19 به معدن چادرملو خبر داده بود که واگذاری این معدن از طریق مزایده قطعی شده است.

به گفته محمد ابریشمی انجام اکتشافات تفصیلی، مطالعات فنی و اقتصادی و اخذ مجوزهای محیط زیستی در آنومالی D19 حدود ۵ سال زمان می برد و بعد از آن بهره برداری در آنومالی آغاز می شود. شرکت چادرملو تاکنون بارها درخواست واگذاری آنومالی D19 را به این شرکت ارائه کرده است تا بتواند از طریق ذخیره اولیه ۱۰۰ میلیون تنی آن به حیاتش ادامه دهد. با توجه به از بلوکه خارج شدن آنومالی D19 و برگزاری مزایده آن در آینده نزدیک به نظر می رسد چادرملو اصلی‌ترین مدعی دریافت این محدوده سنگ آهنی برای فعالیت در آن خواهد بود.

در همین حال اخیرا نیز مدیرکل امور اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت از چاپ آگهی مزایده آنومالی D۱۹ در هفته جاری خبر داد.

به گفته اسدالله کشاورز با مذاکراتی که با همکاران اداره کل صنعت، معدن و تجارت یزد انجام شده قرار است آگهی مزایده D19 این هفته چاپ شود پس از آن در فرصت زمانی تعیین شده، متقاضیان اسناد مزایده را ارائه و در مهلت مقرر پاکت‌ها باز و برنده مزایده مشخص می‌شود.

۸ نظر

 1. محمد رضا برزگری بافقی می‌گه:

  آقای کرباسیان برای مردم بافق هرگز قابل تصور نخواهد بود که دی نوزده به چادرملو واگذار گردد.

 2. جوان بافقی می‌گه:

  من نمی گذارم تو نمی گذاری او نمی گذارد امام جمعه نمی گذارد فرماندار و شورای شهر و معاون سیاسی نمیگذارد ولی …..

 3. جوان بافقی می‌گه:

  میخواهند ما عصبانی بشیم و از این اب گل الود ماهی بگیرند

 4. یک بافقی می‌گه:

  بافقی میمیرد ذلت نمی پذیرد

 5. میرسلیمانی بافقی می‌گه:

  جناب کرباسیان
  تو غلط می کنی که دی نوزده را به چادرملو واگذار می کنی.اگر چنین جسارت و اسائه ادبی به مردم شجاع بافق بکنی آنچنان پوزه زیاده خواهان را بر خاک خواهیم مالید که درسی برای تمامی زورگویان و ظالمین گردد.دی نوزده متعلق به بافق بوده و خواهد بود.

 6. مطلع با انصاف می‌گه:

  اقای کرباسیان شما چقدر از ظلمی که در اعصار گذشته به بافق شده اطلاع داریدکه اینگونه اظهار نظر می کنید.

 7. جوان بافقی می‌گه:

  خاک بر سرتان که اینطور حق مردم را میخورید

 8. روح الله می‌گه:

  آقای کرباسیان تو و امثال تو بیخود میکنید حق بافق و بافقی را به کسی دیگر میدهید!!!!!!!!!!!!!!!
  آقای فرماندار و امام جمعه و اعضای شورای شهر چرا در خوابید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  چرا حرکتی نمیکنید که اینجور گستاخانه چرت و پرت میگویند۱!!!!!!!!!!!!!!!!