یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۳۷:۳۴ بعد از ظهر

احداث کتابخانه استاندارد از اولویت‌ها و نیاز ضروری در بافق است

کد خبر: 59305
تعداد بازدیدکننده: 123
تاریخ: ۲۷ خرداد ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ امام جمعه بافق در نخستین جلسه انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان که فرماندار و بخشدار مرکزی بافق، معاونین اداره کل کتابخانه های عمومی استان و جمعی از خیرین شهرستان بافق حضور داشتند احداث کتابخانه را منشاء خیرات و برکات زیادی برای نسل آینده و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهرستان عنوان کرد.

حجت الاسلام سید جواد سلیمانی ضمن تاکید بر ضرورت احداث کتابخانه استاندارد در بافق گفت: آشنایی جوانان و نوجوانان به کتاب و کتابخوانی آنها را در برابر تهاجم فرهنگی دشمن برای تخریب اصول اعتقادی و اخلاقی آنان حفظ می کند.

فرماندار بافق در ادامه مشارکت فکری و فرهنگی خیرین کتابخانه ساز را در راستای بهره برداری بهینه و ترویج مطالعه مفید در سطح شهرستان را خواستار شد و اظهار داشت : هدف از راه اندازی انجمن خیرین کتابخانه ساز جلب مشارکت و بهره گیری از کمک های خیرین در جهت ساخت و توسعه کتابخانه‌های عمومی است.

سید مهدی طلایی مقدم افزود : اعضای انجمن باید با شناسایی فرصت های موجود، با توجه به اهمیت و نقش کتابخانه‌های عمومی در توسعه فرهنگی جامعه نسبت به جذب خیرین استان و شهرستان اقدام کنند.

مسئول امور مشارکتها اداره کل کتابخانه های عمومی استان یزد در ادامه با اشاره به اینکه انجامن خیرین کتابخانه ساز الگو گرفته از انجمن خیرین مدرسه ساز می باشد، اظهار داشت: پنج سال است که انجمن خیرین کتابخانه ساز در کشور تشکیل شده و در استان یزد این انجمن در سال ۹۱ شروع به فعالیت کرد.

عباسعلی یاوری ، بافق را دومین شهرستان استان در راه اندازی انجمن خیرین کتابخانه ساز عنوان کرد و گفت : با توجه به سرانه پایین فضای کتابخانه نسبت به جمعیت شهرستان می طلبد یک کتابخانه استاندارد احداث تا با این عمل به حد متوسط سرانه استان برسیم.

وی افزود : در استان به ازای هر ۹هزار نفر یک کتابخانه داریم و این در حالی است که در بافق به ازای هر ۱۲هزار نفر یک کتابخانه موجود است.

یاوری در ادامه با اشاره به اساسنامه اجرایی انجامن خیرین کتابخانه ساز گفت : در ابتدا اعضای هیات مدیره انجمن متشکل از پنج تا هفت نفر معرفی می شود و به دنبال آن هیئت مدیره نسبت به معرفی اعضاء انجمن اقدام می کنند.

گفتی است، در پایان طبق ماده ۲۰ اساسنامه انجمن خیرین کتابخانه ساز مدیر عامل و اعضای اصلی انجمن خیرین کتابخانه ساز بافق به شرح ذیل انتخاب شدند:

  • رئیس هیات مدیره : حجت الاسلام سید علی طباطبایی
  • نایب رئیس هیات مدیره : حسین ارجمند
  • مدیر عامل : رحمان مظفری
  • خزانه دار : الهام آقایی
  • منشی : کاظم کریم زاده
  • اعضای اصلی : محمد جواد فتوحی – محمو حسین محبی – حجت الاسلام علیزاده فلاح – عباس حاجی حسنی – ناصر نارگانی و سید ابوتراب ضیایی

IMG_0240 IMG_0249 IMG_0254 IMG_0260

۱ نظر

  1. سعید می‌گه:

    چه عجب یک انجمن درست حسابی تشکیل شد