دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۳۱:۰۷ قبل از ظهر

طرح نیاز سنجی آموزشی در روستاهای بافق اجرا می شود

کد خبر: 61859
تعداد بازدیدکننده: 130
تاریخ: ۳۱ مرداد ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ مدیرکل فنی و حرفه ای استان یزد، در جلسه‌ای با معاون فرماندار و بخشدار مرکزی بافق در محل فرمانداری این شهرستان با تاکید بر توسعه آموزش‌های فنی و مهارتی در سطح روستاها اظهار داشت: طرح توانمندسازی جوامع روستایی از اولویت‌های فنی و حرفه‌ای در سطح کشور در سال جاری است و در استان یزد نیز با جدیت دنبال می‌شود.

حبیب‌الله کارگر با بیان اینکه طرح نیازسنجی فنی و مهارتی با هدف توانمندسازی و ارائه آموزش‌های مهارتی روستاییان برگزار می‌شود، عنوان کرد: این طرح به زودی در شهرستان بافق به مرحله اجرا درخواهد آمد.

کارگر خاطر نشان کرد: این طرح برای متقاضی اشتغال در روستاها اجرا می‌شود و افراد متقاضی ارتقای شغلی را نیز در رشته‌های مختلف کشاورزی، صنعت، گردشگری ودیگر زمینه ها  در بر می‌گیرد.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان یزد، اجرای این طرح را در توسعه کارآفرینی در روستاها بسیار اثرگذار خواند و گفت: آشنایی با برخی مهارت‌های فنی و حرفه‌ای، افراد را به سمت کارآفرینی سوق می‌دهد و اثرگذاری آموزش‌ها در این بعد در روستاها بیشتر است.

در ادامه این نشست محمد علی طالعی معاون فرماندار بافق روستاها را قطب اصلی تولید محصولات دامی و کشاورزی عنوان کرد و گفت: باید با توانمندسازی و ارائه خدمات بیشتر به روستاییان از مهاجرت و آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن جلوگیری کرد و علاوه بر عدالت‌گستری و خدمت‌رسانی به مناطق محروم، به اقتصاد خانواده، ایجاد فرصت شغلی و احیا روستاها و مناطق کم‌برخوردار کمک کرد.

وی همچنین در ادامه به محورهای اصلی سند توسعه چشم انداز شهرستان بافق اشاره کرد و افزود: یکی از چهارمحور سند توسعه بافق موضوع توسعه کشاورزی بوی‍ژه در تولید محصولات نخیلات و پسته  در شهرستان می باشد که میتوان با ارائه آموزش به روستاییان در جهت خودکفایی، ایجاد اشتغال و همچنین ایجاد جذابیت و تثبیت جمعیت در روستاها نقش بسزایی ایفا نمود.

معاون فرماندار بافق  در پایان ضمن قدردانی از پیگیری اجرای طرح از سوی سازمان فنی و حرفه ای استان ، پیرامون برگزاری و اجرای این طرح در روستاهای شهرستان قول مساعدت و همکاری داد.

photo_2015-08-22_07-51-06 photo_2015-08-22_07-51-09 photo_2015-08-22_07-54-03