جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۳:۳۰ بعد از ظهر

یازدهمین دوره آموزش تکمیلی بسیجیان بافق آغاز شد

کد خبر: 61922
تعداد بازدیدکننده: 177
تاریخ: ۰۱ شهریور ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ آیین افتتاحیه یازدهمین دوره آموزش تکمیلی بسیجیان بافق با حضور فرماندار ، معاونت فرمانداری ، بخشدار مرکزی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ، فرمانده گردان امام حسین (ع) و جمعی از مسئولان این شهرستان در محل بیت الزهرای امام خامنه ای (مد ظله العالی) این گردان برگزار شد.

فرماندار بافق در این مراسم با اشاره به جایگاه  بسیج در بین مردم اشاره کرد و اظهارداشت: خوشبختانه کمتر خانواده ای داریم که یکی از افراد خانواده عضو بسیج نباشد و این نشان از آن دارد که بسیج در قلوب ملت ما جا دارد.

سید مهدی طلایی مقدم در ادامه با تاکید بر نقش بسیجیان و تفکر بسیجی در پیروزی دوران هشت ساله دفاع مقدس گفت: یکی از مهمترین عوامل پیروزی کشور ما در جنگ تحمیلی وجود تفکر بسیجی در بین رزمندگان بود.

وی همچنین نقش بسیج و سپاه را در حفظ ارزش ها در جامعه با اهمیت شمرد و عنوان داشت: حفظ ارزش ها و دستاوردهای انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی را از مهمترین وظایف بسیج و سپاه پاسداران می باشد که در قانون اساسی نیز به آن اشاره شده است.

در ادامه این مراسم فرمانده گردان هفتم پیاده امام حسین (ع) به تشریح برنامه های این دوره پرداخت و افزود: این دوره یازدهمین دوره آموزش تکمیلی بسیجیان بافق که با حضور ۵۰ نفر به مدت ۴۵ روز برگزار می شود.

سید محمد حسینی اضافه کرد: ۲۷ روز اول این دوره در شهرستان بافق و باقیمانده دوره در منطقه رزمایش تیپ الغدیر برگزار خواهد شد.

وی برگزاری آموزش های تاکتیکی سلاح شناسی ، پدافند غیرعامل آشنایی با نبرد های نامتوازن از جمله برنامه های این دوره عنوان کرد.

حسینی از دیگر اهداف برگزاری این دوره را بالابردن توان رزم نیروهای بسیجی عنوان و خاطرنشان کرد: در پایان این دوره به هرکدام از بسیجیان شرکت کننده گواهی کفایت از آموزش خدمت مقدس سربازی (برگ سبز آموزش) اعطا خواهد شد.

گفتنی است اجرای حرکات ورزشی باستانی کاران و سرود دسته جمعی بسیجیان از دیگر برنامه های این مراسم بود.

IMG_5118 IMG_5156 IMG_5121 IMG_5143 IMG_5136