چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۰۴:۲۷ قبل از ظهر

نماز ظهر عاشورای بافق ثبت ملی و بصورت زنده از صدا و سیما پخش شود

کد خبر: 63475
تعداد بازدیدکننده: 324
تاریخ: ۱۹ مهر ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ با حضور مشاور استاندار و رئیس ستاد اقامه نماز استان ، امام جمعه ، فرماندار بافق و اعضای ستاد اقامه نماز شهرستان بافق در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد

حجت الاسلام و المسلمین سلیمانی امام جمعه در ابتدا ضمن ابراز خرسندی و مطلوب خواندن اقامه نماز در مساجد و ادارات سطح شهر خاطر نشان کرد : یکی از برنامه های صدا و سیما در ایام محرم پوشش برنامه دینی و مذهبی است لذا می طلبد صداو سیما نماز ظهر عاشورای بافق را که با حضور جمع کثیری از مردم و عزاداران برگزار میشود انعکاس دهد.

فرماندار بافق با اشاره به حضور گسترده جوانان در نماز جماعت مساجد سطح شهرستان گفت : الحمدالله حضور جوانان در اقامه نماز جماعت بی نظیر است و این عمل و رفتار برگرفته از توجه خانواده ، جامعه و مسئولین به امر نماز و مسائل اعتقادی و دینی مردم دارالشجاعه است.

سید مهدی طلایی مقدم ضمن تاکید بر تشویق ، ترویج و انعکاس حضور جوانان در نماز جماعت خواستار انعکاس ویژه این ویژگی در استان شد .

وی از نماز ظهر عاشورا در شهرستان به عنوان اقامه یک فریضه الهی و کم نظیر دراستان یزد یاد کرد و افزود : انتظار می رود مسئولان اجرایی با همکاری و همراهی نسبت به ثبت ملی این فریضه و برنامه فرهنگی اقدام کنند و هر ساله از طریق صدا و سیما و شبکه های سراسری پخش شود.

رئیس ستاد اقامه نماز استان با اشاره به کیفیت و کمیت اقامه نماز جماعت در شهرستان بافق گفت : اقامه نماز جماعت در شهرستان بافق کم نظیر است و معتقدیم فرهنگ اقامه نماز جماعت در بافق حفظ شده است.

حجت الاسلام علی حبیبیان با تاکید بر اقامه نماز به صورت جماعت در اکثر مساجد ، ادارات و نهادهای شهرستان بافق گفت : نظر به سفارش علما و بزرگان دین برای اقامه نماز جماعت ، ارزش این موضوع را می رساند و می بایست این مهم در مدارس ، مساجد و ادارات بصورت جماعت و گسترده برگزار شود.

وی با اشاره به حلول ماه محرم و صفر از ارگانها و نهادهای زیربط خواست با همفکری و هم اندیشی تدبیر اندیشه شود تا هیاتهای عزاداری قبل از عزاداری به اقامه نماز جماعت در مساجد و تکایا اقدام کنند.

رئیس ستاد اقامه نماز استان یزد در ادامه با اشاره به اقامه نماز ظهر عاشورا و اینکه اقامه نماز ظهر عاشورا در شهرستان بافق با شور و حال وصف ناپذیری برگزار می شود ، خاطر نشان کرد : می بایست به منظور تثبیت نماز ظهر عاشورا و تحکیم ستون دین این مراسم در سطح استان و کشور به عنوان نمونه از طریق صداو سیما معرفی شود.

در پایان این نشست پس از تبادل نظر و پیشنهادات اعضا مقرر شد ستاد اقامه نماز استان با همکاری و هماهنگی صدا و سیمای مرکز یزد نسبت به پخش مستقیم نماز ظهر عاشورا از شبکه های سیما اقدامات لازم را بعمل آورند و اصحاب رسانه و مطبوعات نیز از طریق سایتهای خبری و مطبوعات نسبت به پوشش و انتشار این عمل دینی اقدام کنند.

photo_2015-10-11_14-47-06 photo_2015-10-11_14-47-15 photo_2015-10-11_14-47-19

۵ نظر

 1. ناشناس می‌گه:

  خصوصی سازی به کجا رسید .
  فقر و بیکاری مردم بافق هم ثبت ملی شود .

 2. حامد می‌گه:

  مگه جاهای دیگه نماز نمیخوانند ظهر عاشورا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اتفاقا میخوانند و بسیار پر شور هم میخوانند .

 3. حسین می‌گه:

  بسیار عالی است این برنامه، خدا قوت به مسولیین مربوطه

 4. ایلیا می‌گه:

  نمازظهرعاشورارا همه جای مملکت مثل روزهای دیگرخدا می خوانند واین موردنیازی به ثبت ملی ندارداگرآقایان حاضردرتصاویرراست می گویندبرونددرزمینه ثبت ملی کردن چغارت وزیرمجموعه هایش به نام بافق عزیز تلاش کنندمی دانیم که منافع آقایان دراین موردنیست مانماز ظهرعاشورارامثل روزهای دیگرخدادرخانه هایمان می خوانیم وبه این بزرگان هم ربطی ندارد خداخیانتکاران راذلیل کند ….ان شا…….

 5. پورامینی می‌گه:

  با سلام
  تشکر میکنم از مسئولین شهر
  واقعا کار خوبی هست
  درسته همه جا نماز برگزار میشه وفکر کنم هدف از این کار هم زنده نگه داشتن این مراسم هست که طی سالیان متمادی به فراموشی سپرده نشه هم اینکه جاهای دیگه نیز تشویق به انجام چنین کاری بشن.چرا همیشه هر کاری میخواد انجام بشه جبهه گیری صورت میگیره.هرچیزی جای خودش.قاطی کردن ثبت ملی نماز ظهر عاشورا با خصوصی سازی؟؟