دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۱۱:۰۴ قبل از ظهر

آب پاکی بی پولی بر دست پیمانکاران فاضلاب شهری بافق

کد خبر: 64379
تعداد بازدیدکننده: 167
تاریخ: ۱۷ آبان ۱۳۹۴

 

صبح امروز تعدادی از پیمانکاران شرکت کار آب پی (فاضلاب شهری)  در اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان با خبرنگار”بافق فردا” گفتگویی انجام دادند.

حسین تقی زاده پیمانکار پاکسازی کوچه ها در ابتدای این گفتگو گفت: از مهرماه سال گذشته طی قراردادی با شرکت “کار آب پی ” کار پاکسازی کوچه ها را انجام می دادیم. علی الحساب مبلغی پول به حساب واریز شد و از دی ماه مطالبات وصول نگردید.

خردادماه سالجاری مشکلات و مسائل خود را با مدیر عامل شرکت سنگ آهن در محل انقلاب ۲۶ که به منظور بازدید از روند کار آمده بودند در میان گذاشتیم و مدیر دستور جلسه فوری داد. که متاسفانه جلسه برگزار نشد.

وی افزود: در مرداد ماه سالجاری سه فقره چک برای تسویه حساب به من دادند.چک ماه ۸ پاس نشده است. در ابتدا می گفتند طلب شما از شرکت کار آب پی از طریق شرکت سنگ آهن پرداخت می شود و الان می گویند شرکت طلبی از سنگ آهن ندارد. در یکی از هفته نامه های بافق نوشته شده بود مجری طرح ادعا دارد پیمانکاران طلبی از شرکت ندارند پس اعتراض پیمانکاران…… حدود ۱۳۰ میلیون تومان با چک هایی که دارم از شرکت طلبکار می باشم.

در ادامه مسعود نجم الدین پیمانکار “ترانشه” بیان کرد: از ماه اسفند سال گذشته که پولی علی الحساب به پیمانکاران داده شده تا به امروز پولی پرداخت نشده است. صورت وضعیتی هم در خصوص مطالبه داده نمی شود تا از طریق مراجع قانونی اقدام نماییم.

نجم الدین افزود: ۲۷۰ میلیون تومان از شرکت طلبکار می باشم. و خودم بدهکار تعداد زیادی از مغازه داران بافق هستم . متاسفانه به مسیولین مربوطه هم که مراجعه می کنیم جزء وعده و وعید کاری انجام نمی دهند.

وی یادآور شد: آب پاکی را ریختند روی دستمان و می گویند شرکت “کار آب پی “طلبی از شرکت سنگ آهن ندارد. حکم جلب بنده به علت بدهی زیاد به مردم صادر شده است. در اینجا از مسئولین تقاضا می کنم فکری برای حل مشکلات ما بردارند.

محمد کارگران پیمانکار منهول سازی شرکت کار آب پی عنوان می کند: ۹۰۰ میلیون تومان از شرکت طلب دارم. به نظر من نه مجری کار مقصر است نه سنگ آهن. طرف حساب ما کارفرما نیست. بیان برخی صحبت ها گناه پاک کردن است. مدیر عامل شرکت طی جلسه ای با مشاور شرکت اخطاری شدید به شرکت کار آب پی ارسال می کند. و تا یک ماه مهلت می دهد تا کارگاه فعال شده و مطالبات پیمانکاران نیز پرداخت گردد. تا پایان این وقت که ۸ روز دیگر باقی مانده باید صبر کرد تا ببینیم چه اتفاقی رخ می دهد.

یکی از کارمندان شرکت که تمایلی به افشای نام خود نداشت گفت: سه ماه حقوق طلب دارم. و به همراه پیمانکاران اعتراض خود را اعلام کرده ام. حتی مدیر عامل شرکت سنگ آهن به شرکت کار آب پی اخطار داده است تا هر چه زودتر طلب پیمانکاران پرداخت شود اما تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

۴ نظر

 1. یک بافقی می‌گه:

  تازمانی که نماینده کارفرما نظارت جدی برپرداختهای پیمانکارندارد وضع به همین منوال است. چطوراست که پیمانکاراصلی همه طلب خودرا از سنگ اهن گرفته و به پیمانکاران جز نداده است. باید مشخص شود پولهایی که دریافت کرده رادرچه راهی خرج کرده است.

 2. كارگر می‌گه:

  باسلام،فقط می خواستم به آقای عبدا… پور که به ما کاگرهای کارآب پی قول دادند که حقوق عقب افتاده ما را پیگیری می کنندو نمی گذارند پایمال شود بگویم ما به قول خود عمل کردیم و در ماههای قبل با قول شما سرکار بازگشتیم ولی شما چه …. حقوق عقب افتاده ما بیشتر از قبل شد و شما الان می گویید کاراب پی از ما طلب ندارد . چرا این را همان موقع نگفتید تا ما بیشر ضرر نکنیم .حمایت کورکورانه یعنی همین ،شما که از همه چیز خبر داشتید چرا دروغ گفتید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 3. شهروند می‌گه:

  آیا مجری مقصر است ؟؟؟مقصر نیست ؟؟؟ ما که هر وقت تماس گرفتیم گفتند ایشان ماموریت هستند . حتی این اواخر که شرکت پیمانکار کار نمی کرد و جلو خانه ما مملو از خاک بودهیچکس نبود………

 4. سالار می‌گه:

  چطور میشود که شرکت کاراب پی پولش را گرفته مگر کار فرما نباید نظارت میکرده اقای عبدا… پور چکار میکرده کار کرد این شر کت بر چه مبنایی تایید شده الان چه کسی جوابگوی طلبهای مردم است باید این عبدا… پور را بیاورندوازش بپرسند چگونه کارکرد این شرکت تایید شده