سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۰۸:۳۵ قبل از ظهر

نبود فرد بی سواد در بین اولیا دانش آموزان و کارکنان ادارات بافق

کد خبر: 65650
تعداد بازدیدکننده: 186
تاریخ: ۲۸ آذر ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان بافق با حضور فرماندار بافق ، رئیس اداره سواد آموزی استان یزد  و جمعی از اعضای این شورا و مدیران ادارات شهرستان در فرمانداری بافق برگزار شد.

فرماندار بافق در این نشست با گرامیداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه و شهادت دکتر محمد مفتح بر ضرورت تعامل دستگاه های ذیربط شهرستان در راستای ریشه کنی بی سوادی تاکید نمود.

سید مهدی طلایی مقدم در ادامه با تشکر از رابطین و مسئولان نهضت سواد آموزی شهرستان گفت: خوشبختانه در حال حاضر در شهرستان بافق در بین اولیا دانش آموزان و کارکنان ادارات فرد بی سوادی وجود ندارد.

در ادامه این جلسه علی اصغر رنجبر رییس اداره آموزش و پرورش بافق به بیان عملکرد این اداره در زمینه سواد آموزی اشاره نمود و گفت : جذب و معرفی ۲۷ نفر بیسواد و ۳۱ نفر کم سواد در سطح شهرستان و برگزاری دوره های آموزشی مربیان از جمله اقدامات این اداره در زمینه مبارزه با بی سوادی می باشد.

رئیس اداره سواد آموزی استان یزد نیز در این جلسه با اشاره به آیاتی از قرآن مجید، پیرامون اهمیت کسب علم و دانش و با سوادی افراد جامعه و همچنین با قدردانی از مسئولان و مربیان آموزشی سواد آموزی شهرستان گفت: استان یزد با همت و تلاش همه دست اندرکاران سواد آموزی توانسته است رتبه اول باسوادی اولیا دانش آموزان را در سطح کشور به خود اختصاص دهد.

محمد علی شرافت در ادامه پیرامون ریشه کنی بی سوادی در سطح شهرستان تصریح کرد:با توجه به مهاجر پذیر بودن استان یزد و شهرستان بافق و همچنین تاثیر مهاجران بر نرخ بی سوادی در شهرستان ضرورت دارد مسئولان ذیربط نسبت به شناسایی و جذب مهاجران بی سواد اقدام نمایند.

IMG_1519 IMG_1516 IMG_1523 IMG_1522 IMG_1515