شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۵۸:۲۶ قبل از ظهر

رای ایجاد نشاط در جامعه می بایست زمینه علاقه مندی به مسائل فرهنگی ایجاد شود

کد خبر: 65935
تعداد بازدیدکننده: 215
تاریخ: ۰۶ دی ۱۳۹۴

دیدارصمیمی مدیربابرخی اصحاب فرهنگ و هنر

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در دیدار با برخی از اصحاب فرهنگ و هنر در پایان جشنواره پژوهشی فرهنگ عامه بافق : برای ایجاد نشاط در جامعه می بایست زمینه علاقه مندی به مسائل فرهنگی ایجاد شود

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بافق در پایان مراسم جشنواره پژوهشی فرهنگ عامه بافق علی غیاثی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با برخی از اصحاب فرهنگ و هنر بافق در لابی هتل نیکان دیدار و گفتگو کرد.

سید کاظم عباس زاده و منصور رحیمی از هنرمندان نمایشی،داوود علیرضایی از شعرا،یاراحمدی و مهشید تقی زاده و آرزو طالعی از هنرمندان تجسمی،عالیه نقیب الذاکرین نویسنده وپژوهشگر برتر جشنواره و مرضیه بیگی از خبرنگاران شهرستان در گفت و گویی صمیمی ، مسائل و مشکلات حوزه فعالیتهای خود را مطرح نمودند. غیاثی در این دیدار گفت: سرمایه های فرهنگی باید شناسایی بشوند و اگر نشاط بخواهیم در جامعه ایجاد شود می بایست زمینه علاقه مندی به مسائل فرهنگی فراهم گردد.

وی با اشاره به احیای ظرفیت های فرهنگی و سنتی در کنار پدیده های جدید افزود: سنت ها و آیین ها نقطه اتصال مردم به فرهنگ گذشته هستند.غیاثی از حمایت جدی در حوزه فرهنگ عامه خبر داد.وی همچنین گفت: باید شرایطی فراهم شود که آثار هنرمندان تجسمی در قالب نمایشگاه در نمایشگاههای یزد در معرض دید عموم قرار بگیرد.

مدیرکل همچنین قول پیگیری ثبت انجمن عکاسان بافق را داد.

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بافق