سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۲۴:۳۳ بعد از ظهر

بافق میزبان گردشگران داخلی و خارجی

کد خبر: 7144
تعداد بازدیدکننده: 177
تاریخ: ۲۲ مرداد ۱۳۹۱

مسئول مجتمع تفریحی شهید حسین برزگری در گفتگو با خبر نگار بافق نیوز گفت :مجتمع شهید حسین برزگری  در ۱۷ کیلومتری بافق در حاشیه ی روستای صادق آباد قرار گرفته است وسعت شن های روان آن به ۱۴۰۰هکتار می رسد وبعضی تپه های آن ۵۰متر ارتفاع دارد که مورد استقبال جهان گردان و توریست ها قرار گرفته است .

برزگری افزود :از آنجایی که این منطقه شناخته شده نبوده و مورد استفاده مطلوبی قرار نمی گرفته تصمیم گرفتیم تا به صورت قانونی و زیر نظر سازمان میراث فرهنگی وصنایع دستی وگردشگری فعالیت نموده وبا ثبت شرکت تعاونی آرامش سیر کویر و حمایت مسئولین خصوصا فرماندار بافق وبخشداری مرکزی نسبت به احداث مجتمع تفریحی شهید برزگری اقدام کرده ودر سال ۱۳۹۰مورد بهره برداری قرار گرفته است .

برزگری با اشاره به  امکانات وفعالیت های  این مجتمع بیان کرد: در حال حاظر فعالیت های شتر سواری، موتور سواری، سرسر آبی، نجوم وستارگان وامکانات اقامتی و سوئیت ،بوفه انجام می گیرد .

وی ادامه داد  : تا به حال  تورهای دانش آموزی یا دانشجویی با هماهنگی قبلی به مجتمع مراجعه کرده واز امکانات و طبیعت زیبای آنجا استفاده کرده اند .

محمد برزگری درمورد توریستها نیز سخن به میان آورد وگفت:در حال حاظر توریست هایی از کشورهای روسیه، بلا روس، کره جنوبی، ژاپن، آلمان، سوریه، یتنام وچین از منطقه بازدید نموده وهمه در کمال تعجب وحیرت زیبای این منظقه را تحسین کرده اند.

 وی اظهار داشت:این مجتمع در ایام تعطیل وایام عید فعال بوده ودر روزهای دیگر نیز در صورت هماهنگی فعال می شود .از نظرآمار شرکت کنندگان تهران رتبه اول و خراسان رضوی رتبه دوم را به خود اختصاص داده اند وامیدواریم پذیرای میهمانان از سراسر کشور باشیم.لازم به ذکر است که ۱۳۰۰متر از جاده دسترسی به شن های روان خاکی بوده ومسئولین قول مساعد داده اند  که این مشکل و موانع دیگر را بر طرف کنند تا این مجموعه که در بافق قرار دارد بصورت جهانی مطرح گردد وباعث اشتغال زایی شود.

۳ نظر

 1. رضا می‌گه:

  سلام
  واقعا جای تشکر وسپاس دارد که نام بافق را به تمام دنیا می شناسانید امید وارم که مسئولین پشتیبان شما باشند وقدر زحمات شما را بدانند

 2. رنجبر بافقي می‌گه:

  سلام
  تشکر
  شهید برزگری را معرفی کند
  اگر بااداره رفاه وزارت خونه ها وسازمانهای بزرگ کشور هماهنگی کند در تهران ودیگر شهرها مخصوصا جاهایی که به بافق قطار داره و باکمک هتل سنگ اهن میشه تور های خیلی ارزون برای کارمندان وبازنشسته ها ایجاد کرد./پرمشتری باشه./
  هم پول سازه هم کاره فرهنگیه

 3. ناشناس می‌گه:

  با سلام خدمت آقای برزگری
  در ابتدا از زحماتی که شما و خانواده تان در ان محیط کشیدید کمال تشکر را دارم.
  ولی سوالی که ذهن من را مشغول کرده این است که، ۱-آیا شما نقشه جامعی برای تبدیل این محل به یک مرکز توریستی دارید یا خیر؟
  ۲- آیا این نقشه توسط اهل فن و متخصصین تهیه شده و به تائید میراث فرهنگی رسیده است؟
  ممنون میشوم به سوالات من پاسخ داده شود و یا سایت بافق فردا مصاحبه ای را با اقای برزگری در این زمینه ترتیب دهد.این تپه ها متعلق به همه مردم است و میبایست به طور اصولی توسعه پیدا کند تا حداکثر توریست جذب شود.