دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۴۱:۵۴ قبل از ظهر

بازدید مسئول گیاه پزشکی سازمان جنگل ها و مراتع کشور از مراتع لرد شیطور بافق

کد خبر: 31115
تعداد بازدیدکننده: 91
تاریخ: ۲۹ آبان ۱۳۹۲

مسئول گیاه پزشکی سازمان جنگل ها و مراتع کشور از مراتع لرد شیطور بافق بازدید کرد.
با حضور مسئول گیاه پزشکی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، راهکارهای مناسب جهت کنترل و جلوگیری از گسترش آفات ۳۰ هزار هکتار از مراتع لرد شیطور شهرستان بافق ارئه شد.
در این بازدید که به همراهی کارشناس گیاه پزشکی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد، رییس و کارشناس مرتع منابع طبیعی شهرستان بافق از ۳۰ هزار هکتار از مراتع لرد شیطور شهرستان بافق انجام شد، در مورد کنترل و جلوگیری از گسترش آفات راهکارهای مناسب ارائه شد.
مسئول گیاه پزشکی سازمان نسبت به زمان مناسب تله گذاری نوری برای به دام اندازی کرم برگ خوار قیچ اشاره کرد.
اثنی عشری افزود: بعد از اقدامات اولیه، میزان و نوع ترکیب شیمیایی مناسب جهت سم پاشی مشخص خواهد شد.
در ادامه رضایی- کارشناس گیاه پزشکی اداره کل منابع طبیعی و ‌آبخیزداری استان یزد درخصوص  اقدامات انجام شده در سال های گذشته جهت جلوگیری از گسترش آفت کرم برگ خوار قیچ توضیحاتی ارائه داد.

۱ نظر

  1. شاهد می‌گه:

    خیلی قدم رنجه فرمودیدکه یک سال پس از نابوی کامل ۴۵ هزارهکتار مرتع و تباه شدن هزاران درخت قیچ حالا آقایان تشریف آوردن. هرات و مروست از تهران هواپیما گرفتند تا سمپاشی کنند ولی مسئولین ما هیچ اقدامی نکردند چون جرات نداشتند چون حرفشان در اداره خودشان خریدار ندارد تا چهرسد به یزد و تهران.بگذارید تا مرتع دشت شیطور از بین برود شاید ننگ آن در تاریخ برای شما مسئولین دلسوز بماند باور کنید با شرایط کنونی و وضعیت بارندگی اگر از مراتع و درختان لردشیطور محافظت نکنیم بطور جد تا چندسال آینده کویری مثل کویر بافق خواهیم داشت زنده باد مسئولین دلسوز