چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۱۲:۰۷ بعد از ظهر

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد: بزرگ ترین نهاد حمایتی کشور کار خود را با صد تومان شروع کرد

کد خبر: 40699
تعداد بازدیدکننده: 127
تاریخ: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد در نشست هم اندیشی مبلغین طرح زکات شهرستان بافق ، تجلیل از عوامل و اعضای فعال و عاملان و مؤدیان زکات و اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی و عام‌المنفعه را در جذب و پیش‌بینی ظرفیت‌های جدید موثر عنوان کرد و اظهار داشت: تشویق و شناخت ظرفیت‌های جدید از مبانی مهم در کار محرومیت زدایی و افزایش سهم پایین محرومان است.

محمد اکبری با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) در بدو تاسیس کار خود را با ۱۰۰ تومان آغاز کرد عنوان کرد: کمیته امداد استان یزد در جذب مشارکت‌ها جایگاه خوبی دارد و مشارکت مردم و سرانه آن بالا است و هم اکنون جزء بزرگ ترین نهاد حمایتی کشور است.

وی پرداخت زکات در شهرستان بافق را متوسط به بالا دانست و بیان داشت: در کل استان یزد، ۴۵۰ میلیون تومان زکات پرداخت شده که اغلب در پروژه‌های عام‌المنفعه مورد استفاده قرار گرفته که با توجه به نیازها و اولویت های اعلام شده از سوی شهرستانها صورت گرفته شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد با اشاره به طرح مسجد محوری و ایجاد مراکز نیکوکاری با محوریت مسجد و محلات بیان داشت: توسعه و تقویت مشارکت‌های مردمی از برنامه های مهم در کمیته امداد در بخش مشارکت های مردمی است.

اکبری از رشد ۷۷ درصدی مشارکت های مردمی در سال ۹۲ به نسبت سال ۹۱ در سر فصل های مختلف خبر داد و گفت: در تحقق برنامه های کمیته امداد، ۱۱۲ درصد رشد صورت گرفته است.

وی با اشاره به برکات اجرایی شدن شجره طیبه از دو سال گذشته بیان داشت: بهره مندی از قانون زکات برای ارائه خدمات نوین و اجرای پروژه های عام المنفعه از دیگر مباحث کمیته امداد است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد، برنامه توانمند سازی محرومان با حمایت سیستم مردمی و دولتی و بانکی در سرفصل‌های مختلف به ویژه اشتغال برای مددجویان و اقشار آسیب پذیر را ایجاد اشتغال خرد و مشاغل خانگی عنوان کرد و گفت: این اقدام طبق سهمیه سال جدید و تعهدات صورت می‌گیرد.

IMG_8204 IMG_8210