دوشنبه ۵ام تیر ۱۳۹۶ ۰۶:۲۷:۵۹ قبل از ظهر

واقعه غدیر در بافق بازسازی می شود

کد خبر: 49103
تعداد بازدیدکننده: 91
تاریخ: ۱۹ مهر ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، نشست برنامه ریزی و هماهنگی بازاسازی واقعه غدیر با حضور امام جمعه ، فرماندار و جمعی از مسئولان محلی شهرستان در دفتر امام جمعه بافق برگزار شد .

امام جمعه بافق در این جلسه ضمن تبریک عید سعید غدیر خم با اشاره به تحولات اخیر در خصوص بازسازی واقعه غدیر خم گفت: اگر جریان غدیر به خوبی رواج پیدا کرده بود در زمان حال مشکلاتی بین شیعه و اهل سنت نبود.

حجت اسلام سید جواد سلیمانی افزود: حضرت علی(ع) به غدیر ارزش بخشید و موجب اکمال و اتمام دین اسلام شد و مسئله ولایت و رهبری را در جامعه اسلامی بنا نهاد.

وی با اشاره به انقلاب اسلامی و موج بیداری اسلامی گفت: هر جامعه ای که ولایت و رهبری را بپذیرد، پیروز است و این امر را امام خمینی(ره) به تمام جهان به خوبی نشان داد.

امام جمعه بافق در پایان از اجرای خوب و مناسب واقعه غدیر در سال گذشته تشکر کرد و تصریح کرد: سال گذشته به لحاظ بالا بودن کیفیت کار و اجرای دقیق صحنه ها ، در استان به عنوان شهرستان نمونه معرفی شدیم که این چیزی جز همت و همدلی بین مسئولین ادارات نیست.

فرماندار بافق در ادامه ضمن تاکید بر انتقال واقعه غدیر به نسل امروز و شفاف سازی واقعه غدیر گفت: هفته ولایت و روز عید غدیر بهترین موقعیت برای تبیین اهداف بلند غدیر در جامعه به خصوص به نسل جوان است چرا که غدیر مهمترین واقعه اسلام و همان بنا نهادن ولایت و رهبری در جامعه اسلامی است.

سید مهدی طلایی مقدم از اقدامات جمهوری اسلامی ایران در رشد و نمو وقایع تاریخی شیعه پس ۱۴۰۰ سال را مثبت ارزیابی کرد و تصریح کرد : در سالی که به فرمان رهبر معظم انقلاب به نام اقتصاد و فرهنگ نامگذاری شده ، بازسازی واقعه غدیر یکی از بزرگترین برنامه های فرهنگی است که شیعه باید در ترویج و احیاء آن گام بردارد.

وی پس از تشریح اهمیت و جایگاه غدیر در اسلام گفت: باید تمام دستگاه ها و تشکل ها خصوصاً نهادهای دینی نسبت به اثبات حقانیت جایگاه شیعه که با واقعه غدیرخم پیوند ناگسستنی دارد اقدام کنند و همگی در مقابل کسانی که در صدد منزوی کردن غدیرهستند با مستندات فراوانی که در حقانیت این واقعه تاریخی شیعه داریم ایستاده و تا اثبات و تحکیم آن پیش بروند.

در ادامه اعضای حاضر در جلسه با ارائه پیشنهادات و نظرات و بیان نقاط ضعف و قوت مراسم سال گذشته، در خصوص نحوه برگزاری مراسم ویژه عیدسعید غدیر به بحث و تبادل نظر پرداختند و هماهنگی هایی انجام شد .

گفتنی است، مراسم بازخوانی واقعه غدیر خم همزمان با عید سعید غدیر خم (۲۱ مهر) ساعت ۱۵ در منطقه غدیر برگزار خواهد شد.

New2742 New2743 New2747

کانال بافق فردا در تلگرام
تبلیغات

dc5307bb-8ab7-46df-b3e5-6ff8517991e7


پربیننده ترین ها
تبلیغات
هوادار باشگاه سنگ آهن بافق