شنبه ۹ام اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۴:۲۰:۳۷ قبل از ظهر

واقعه غدیر در بافق بازسازی می شود

کد خبر: 49103
تعداد بازدیدکننده: 80
تاریخ: ۱۹ مهر ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، نشست برنامه ریزی و هماهنگی بازاسازی واقعه غدیر با حضور امام جمعه ، فرماندار و جمعی از مسئولان محلی شهرستان در دفتر امام جمعه بافق برگزار شد .

امام جمعه بافق در این جلسه ضمن تبریک عید سعید غدیر خم با اشاره به تحولات اخیر در خصوص بازسازی واقعه غدیر خم گفت: اگر جریان غدیر به خوبی رواج پیدا کرده بود در زمان حال مشکلاتی بین شیعه و اهل سنت نبود.

حجت اسلام سید جواد سلیمانی افزود: حضرت علی(ع) به غدیر ارزش بخشید و موجب اکمال و اتمام دین اسلام شد و مسئله ولایت و رهبری را در جامعه اسلامی بنا نهاد.

وی با اشاره به انقلاب اسلامی و موج بیداری اسلامی گفت: هر جامعه ای که ولایت و رهبری را بپذیرد، پیروز است و این امر را امام خمینی(ره) به تمام جهان به خوبی نشان داد.

امام جمعه بافق در پایان از اجرای خوب و مناسب واقعه غدیر در سال گذشته تشکر کرد و تصریح کرد: سال گذشته به لحاظ بالا بودن کیفیت کار و اجرای دقیق صحنه ها ، در استان به عنوان شهرستان نمونه معرفی شدیم که این چیزی جز همت و همدلی بین مسئولین ادارات نیست.

فرماندار بافق در ادامه ضمن تاکید بر انتقال واقعه غدیر به نسل امروز و شفاف سازی واقعه غدیر گفت: هفته ولایت و روز عید غدیر بهترین موقعیت برای تبیین اهداف بلند غدیر در جامعه به خصوص به نسل جوان است چرا که غدیر مهمترین واقعه اسلام و همان بنا نهادن ولایت و رهبری در جامعه اسلامی است.

سید مهدی طلایی مقدم از اقدامات جمهوری اسلامی ایران در رشد و نمو وقایع تاریخی شیعه پس ۱۴۰۰ سال را مثبت ارزیابی کرد و تصریح کرد : در سالی که به فرمان رهبر معظم انقلاب به نام اقتصاد و فرهنگ نامگذاری شده ، بازسازی واقعه غدیر یکی از بزرگترین برنامه های فرهنگی است که شیعه باید در ترویج و احیاء آن گام بردارد.

وی پس از تشریح اهمیت و جایگاه غدیر در اسلام گفت: باید تمام دستگاه ها و تشکل ها خصوصاً نهادهای دینی نسبت به اثبات حقانیت جایگاه شیعه که با واقعه غدیرخم پیوند ناگسستنی دارد اقدام کنند و همگی در مقابل کسانی که در صدد منزوی کردن غدیرهستند با مستندات فراوانی که در حقانیت این واقعه تاریخی شیعه داریم ایستاده و تا اثبات و تحکیم آن پیش بروند.

در ادامه اعضای حاضر در جلسه با ارائه پیشنهادات و نظرات و بیان نقاط ضعف و قوت مراسم سال گذشته، در خصوص نحوه برگزاری مراسم ویژه عیدسعید غدیر به بحث و تبادل نظر پرداختند و هماهنگی هایی انجام شد .

گفتنی است، مراسم بازخوانی واقعه غدیر خم همزمان با عید سعید غدیر خم (۲۱ مهر) ساعت ۱۵ در منطقه غدیر برگزار خواهد شد.

New2742 New2743 New2747