شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۰۰:۵۰ بعد از ظهر

بازدید فرماندار از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

کد خبر: 49521
تعداد بازدیدکننده: 345
تاریخ: ۲۶ مهر ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ “سید مهدی طلایی مقدم” در سلسله بازدیدهای ادواری خود از ادارات شهرستان به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بافق رفت و از نزدیک شاهد روند فعالیتهای این نهاد شد.

فرماندار بافق در این دیدار ضمن تقدیر از زحمات و خدمات مدیر و پرسنل کانون پرورش فکری بر اهمیت مقوله تعلیم و تربیت تاکید و خاطر نشان کرد: کانون به عنوان یکی از نهادهای اصلی هنری در کشور می تواند با فعالیت ها و برنامه های خود نقش تاثیرگذاری در آینده ی کودکان و نوجوانان داشته باشد.

“سید مهدی طلایی مقدم” افزود: فضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان،همواره یک فضای فرهنگی و سالم بوده و امید است با توجه به رویکرد دولت تدبیر و امید در پرورش آینده سازان این کشور همچنان این فعالیت ها ادامه داشته باشد.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان بافق در ابتدا به فعلیتها و عملکرد کانون اشاره کرد و گفت: کانون پرورش فکری بافق بیش از ۲۰۵۲ نفر عضو دارد که از این تعداد ۱۰۱۰ نفر عضو دختر و ۱۰۴۲ نفر عضو پسر می باشند.

وی تعدادکل کتابهای مرکز را بیش از ۱۳۷۰۰ عنوان کتاب بیان کرد و افزود: در حوزه کودک ۸۳۰ عنوان کتاب و بیش از ۱۶۸۰ عنوان کتاب در حوزه نوجوان در این مرکز موجود می باشد.

“زهرا دهستانی” هدف اصلی فعالیت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را پرورش خلاقیت کودکان و نوجوانان و ترویج فرهنگ کتابخوانی با اجرای فعالیت های ۳۷ گانه فرهنگی، هنری و ادبی عنوان کرد و گفت: اجرا و برپایی نمایشگاههای مختلف هنری مرتبط با مناسبتهای ملی و مذهبی ، بازدید از مدارس ، برگزاری مسابقات بین المللی و استانی ، اردوی علمی نجوم و برپایی کلاسهای کارگاه سفال ،کارگاه نقاشی ،کارگاه خوشنویسی و کارگاه رنگ و روغن از جمله فعالیتهای این مرکز می باشد.

دهستانی به افتخارات مرکز توسط اعضا اشاره کرد و افزود: ۲۱ نفر از اعضا برگزیده استانی در بخش مسابقات بین اللملی رضوی و درخشش ویژه اعضا بافق در بخش های وبلاگ (نشریه الکترونیکی)،نقاشی وپژوهش ؛ ۸نفر برگزیده نقاشی مسابقات استانی ؛ ۲ نفر حائز رتبه کشوری در بخش پژوهش رضوی ؛ یک نفر قابل تقدیر در بخش کشوری و دعوت مربیان جهت شرکت در عصر قصه گویی رضوی استانی از جمله این افتخارات می باشد.

وی در پایان به مشکلات و کمبودهای کانون اشاره کرد که در این میان فرماندار بافق در خصوص تجهیزات مورد نیاز مرکز ، ساختمان کانون و تشکیل شورای کودک و نوجوان قول مساعد و پیگری داد.

New3502 New3513 New3505 New3523

۱ نظر

 1. bi gbm می‌گه:

  سلام ضمن خسته نباشید به فرماندار
  یک نظر بی اهمیت دارم نمی شود
  که فرماندار به دنبال مسایل مهم و حیاتی شهر باشند و یکی از معاونین خود را به این بازدید حساس بفرستن تا کار از کار نگذشته کاری کنید که با کار کار بر آید نه با بازدید ها حساس
  خدایا خدایا واکسن ضد میز و پست
  منطقه گرایی ودورنگی ….را برسان
  اللهم عجل لولیک الفرج ر