سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۰۹:۲۹ بعد از ظهر

نگاهی به رویدادهای بافق در سال ۹۳ (بخش ششم)

کد خبر: 58515
تعداد بازدیدکننده: 186
تاریخ: ۰۸ خرداد ۱۳۹۴

33333
هفته نامه افق کویر در شماره ۶۴۱ به تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه ۹۳ تیتر یک خود را اختصاص به گفتگو با مدیرعامل سابق شرکت گاز استان یزد داد. علیرضا پیله ور که پس از روی کار امدن دولت تدبیر و امید، تقریبا جزء اولین مدیرانی بود که جای خود را به مدیران جدید داد؛ در این گفتگو که با دفتر خبری این هفته نامه در یزد صورت گرفت، به صراحت از واگذاری ۱۲۰۰ علمک تا پایان سال ۸۹ سخن رانده بود. آنجا که گفته: ” تا پایان سال جاری ۱۲۰۰ علمک نصب شود؛ که اولین علمک ۱/۱۰/۱۳۹۳ می‌باشد و ممکن است ۱۲۰۰ علمک نصب کنیم؛ اما همه شبکه‌ها گازدار نمی‌شوند. ” به هر حال امروز که در روزهای پایانی اردیبهشت ماه هستیم؛ بعید می دانم که تاکنون ۱۲۰۰ علمک نصب شده باشد. جا دارد تا مسئول اداره گاز شهرستان اعلام آماری کند تا مردم بدانند قول و وعده علیرضا پیله ور در واپسین ماههای مدیریتش جامه عمل پوشیده یا خیر؟! یادمان هم نرود که مهندس میرمحمدی، استاندار یزد، حضور خود را در بافق جهت افتتاح طرح گازرسانی منوط به نصب ۱۰۰۰ علمک نموده است؛ پس نتیجه می گیریم تا هزار هنوز فاصله داریم!

در این شماره دکتر علیرضا یاراحمدی، مدیرعامل سابق شرکت سنگ آهن مرکزی وعضو هیئت علمی دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه یزد، در مقاله ایی با موضوع ” مدیریت انفال معدنی و عدالت اجتماعی” سخن از مدیریت بر معادن توسط حاکمیت اسلامی گفته بود. در این مقاله وی با اشاره به موضوع خصوصی سازی شرکت سنگ آهن از مسئولان خواسته تا دست نگهدارند و معدن سنگ آهن مرکزی بافق به عنوان تنها معدن روباز کشور خصوصی نشود! وی گفته: ” بطور مثال: شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران در بافق با معادن فعال سنگ‌آهن چغارت و سه‌چاهون به عنوان اولین و قدیمی‌ترین تأمین‌کننده سنگ‌آهن کشور دارای مجرب‌ترین کارشناسان معدنی، آزمایشگاه‌های منطقه‌ای و کامل‌ترین تجهیزات معدنی اکتشافی و استخراجی است و از نظر شرایط اقتصادی امکان سرمایه‌گذاری اکتشافی بر روی تمام آنومالی‌های منطقه بلوک ایران مرکزی را دارد و از طرفی سنگ آهن استخراج شده را در طرح‌های توسعه‌ای خود به هر میزان جذب می‌نماید. در یک چنین شرایطی اگر به عنوان معدن روباز نمونه دولتی باقی بماند به راحتی امکان کنترل، نظارت و حمایت از بخش خصوصی و از طرفی امکان توسعه پژوهش های کاربردی، بومی‌سازی و فناوری‌های معدنکاری را دارا می‌باشد.

در این شماره حجت الاسلام و المسلمین سلیمانی، امام جمعه بافق هم در خطبه های نماز جمعه، از عملکرد سازمان خصوصی سازی انتقاد کرده اند و طرح پرسش شده که آیا ” مطلب این سایت (پایگاه اینترنتی سازمان خصوصی سازی کشور) بالاتر است یا حرف معاون اول رئیس جمهور که در مورد توقف خصوصی سازی دستور داده است؟

امام جمعه بافق خاطرنشان کرد: در نامه معاون اول رئیس جمهور نوشته شده است که به دلیل محرومیت بافق، بحث خصوصی‌سازی معدن باید با هماهنگی مسئولان شهرستان و استان باید این موضوع انجام شود.
محمد حسین تشکری

۲ نظر

  1. بافقی می‌گه:

    چرا سنگ آهن و مدیر عامل باشگاه زدن بر بی خیالی و کاری برای ورزشکاران بافق انجام نمی دهند و وقتی مراجعه می کنیم میگن پول نیست برای شماها ما فعلا کارهای مهمتری داری مثل لیگ هندبال که تمام بودجه ورزش سنگ آهن را بالا کشیده و این هم از آخرین افتضاحی که به بار آوردنداریم ،پول پادش ورزشکاران را برای اولین بار بود کهدر این چند سال گذشته ندادند .پول مربیان در سال ۹۳ را ندادند کلا ورزش را رها کردن البته پولی هم که میاد خرج چهار تا غریبه می کنند خدا رحم کنه از این آشفته بازار هیچکه به هیچکی شده و هر کسی برای خودش داره میتازونه.

  2. بافقی می‌گه:

    حسین جون دنبال چی هستی