سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۴۵:۲۹ بعد از ظهر

آخرین وضعیت قطعه آخر جاده یزد – بافق از زبان معاون ساخت و توسعه های راههای استان

کد خبر: 59474
تعداد بازدیدکننده: 124
تاریخ: ۳۱ خرداد ۱۳۹۴

IMG-20150621-WA0007

معاون ساخت و توسعه راههای استان یزد: محسن صادقیان در گفتگویی تلفنی با خبرنگار «بافق فردا» پیرامون جاده بافق – یزد به سوالات مطرح شده پاسخ داد.
بافق فردا: با توجه به اینکه اطلاعات دقیقی از وضعیت جاده یزد بافق دارید اگر امکان دارد از ابتدای شروع پروژه توضیحات کاملی ارائه نمایید؟
در سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) به استان یزد یکی از مصوبات سفر معظم له احداث بزرگراه یزد بافق بوده است که در دستور کار اداره کل راه و ترابری استان قرار گرفت و عملیات اجرایی پروژه مذکور از سال ۸۷ شروع و عملیات مذکور در۳ قطعه در دست اقدام قرار گرفت که قطعه اول و دوم بطول ۶۷ کیلومتر به بهره برداری رسیده و قطعه نهایی بطول ۴۳ کیلومتر در دست اقدام می باشد .
بافق فردا: آخرین وضعیت قطعه آخر جاده یزد بافق چگونه و در چه مرحله ای است؟
عملیات اجرایی باقیمانده مسیر به طول ۴۳ کیلومتر توسط ۳ پیمانکار در دست اقدام می باشد که تا کنون عملیات زیرسازی مسیر در مراحل پایانی می باشد و ابنیه فنی نیز در دست اقدام است که می توان گفت در مجموع حدود ۲۰ کیلومتر مسیر آماده عملیات روسازی و اسفالت می باشد.
بافق فردا: با توجه به اینکه شرکت سنگ آهن متقبل شد ۱۵ میلیارد تحت میلگرد به جاده کمک کند هزینه میلگرد جاده ۵ میلیارد بیشتر نیست آیا مابقی کمک شرکت صرف احداث شده است؟
کمک سنگ آهن برای پروژه می باشد و هزینه ریالی معادل کمک سنگ آهن صرف احداث ابنیه فنی پروژه می گردد .
بافق فردا: با توجه به اینکه شرکت سنگ آهن علاوه بر میلگرد ۷ کیلومتر زیرسازی و آسفالت را متقبل شده است چرا این وعده محقق نشده است ؟
سنگ آهن عملیات زیرسازی ۵ کیلومتر مسیر را شروع کرد و تا میزانی هم عملیات اجرایی را پیش برد که بعد از توافق میلگرد انجام شده، هزینه اتمام عملیات اجرایی باقی مانده سنگ آهن نیز از محل اعتبار میلگرد انجام می گردد که این عملیات طبق توافق اولیه توسط شرکت تعلونی دهیاری ها انجام می شود .
بافق فردا: آیا درست است پل رودخانه شور ۵ ماه برای راه اندازی آن زمان لازم است ؟ کار چه زمانی آغاز می شود ؟
پل رودخانه شور یک پل خاص است که بصورت شمع درجا اجرا خواهد شد در آینده نزدیک عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد.
بافق فردا: مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد در یکی از جلسات گفته است به محض آنکه پرداخت وام درخواستی اداره فراهم گردد جاده بافق در اولویت قرار می گیرد آیا چنین چیزی رخ داده است. ؟
احتمالا منظور از وام اعتبار لازم پروژه است که از محل های متفاوت تامین گردد یکی از محل های تامین اعتبار پروژه دریافت اسناد خزانه ملی توسط پیمانکاران است که پیگیری لازم در این خصوص در حال انجام است.
بافق فردا: پیش بینی شما از این پروژه و اتمام آن چه خواهد بود ؟
اگر اجازه بفرمایید من توضیح کاملی جهت تکمیل موضوعاتی که سوال شد با عرض ارادت خدمت مردم شریف شهرستان بافق در خصوص طرح جاده بافق – یزد مواردی را اشاره نمایم که این پروژه بطول ۱۱۰ کیلومتر راهسازی در مقایسه با دیگر طرح های در دست اقدام استان درطی ۱۰ سال گذشته از بزرگ تربن طرح استان بوده و نسبت به دیگرطرح ها دارای پیشرفت فیزیکی مناسب می باشد. مشکل کمبود اعتباری بخصوص طی سالهای ۹۰ به این طرف که گریبان گیر تمامی طرح های استان شامل این طرح نیز شده است برای مثال طرح یزد طبس و کمربندی زارچ و اشکذر و محور یزد خاتم و و تفت و ابرکوه و سورمق و همچنین محور اردکان چوپانان به مراتب وضعیت بدتری نسبت به طرح یزد بافق دارند
مسئولین استان بخصوص استاندار و معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی هر هفته پیگیر این موضوع هستند به طوری که معاون سازمان مدیریت کشور و معاون وزیر راه و شهرسازی نیز در ماه گذشته از این طرح بازدید نمودند و با توجه به اینکه اجرای روسازی محور قریب به ۴۰۰ میلیارد ریال نیاز دارد، تامین اعتبار طرح از محل اعتبار ملی و اسناد خزانه ملی اسلامی و کمک های سنگ آهن پیگیری می گردد و به توجه به موارد اشاره شده ان شالله اعتبار اولیه طرح تامبن و عملیات روسازی و آسفالت طرح شروع و مردم شریف بافق شاهد پیشرفت های مناسبی در پروژه باشند.

۱ نظر

  1. یک چیز بگم و برم می‌گه:

    بالاخره نگفتند کی جاده به اتمام میرسد ،اشکال ندارد بذارید من بگویم تا پایان امسال یا سه ماه اول سال۹۵