سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۲۹:۴۷ قبل از ظهر

پرداخت خسارت وارده به مراتع زمستانه به مرتعداران شهرستان بافق

کد خبر: 18782
تعداد بازدیدکننده: 108
تاریخ: ۳۱ فروردین ۱۳۹۲

رییس اداره منابع طبیعی بافق از پرداخت خسارت وارده به مراتع زمستانه به مرتعداران این شهرستان خبر داد.
محمد خسروانی گفت: برای حمایت از طرح های مرتعداری در برابر حوادث غیر مترقبه ای چون سیل، خشکسالی و … که آسیب پذیری بالایی دارند، استفاده از صنعت بیمه برای جبران بخشی از خسارات وارده به مجریان طرح ها و ایجاد آرامش روحی و انگیزه کافی برای سرمایه گذاری در طرح های مرتعداری بسیار مفید و تعیین کننده است چرا که ریسک پذیری سرمایه گذاری در طرح ها را کاهش داده و به مشارکت بیشتر مجریان و اجرای هرچه بهتر طرح ها می انجامد .
وی ادامه داد: این اداره با هدایت دفتر فنی اداره کل و همکاری صندوق بیمه محصولات کشاورزی و بانک کشاورزی حرکت مؤثر و قابل توجهی در این زمینه به انجام رسانده اند و در سال قبل ۱۶ فقره مرتع زمستانه دارای طرح مرتعداری به وسعت ۵۵ هزار و ۵۹۸ هکتار از مراتع شهرستان بافق را تحت پوشش بیمه قرار داده اند.
وی با اشاره به اینکه کمبود بارندگی و همچنین پراکنش زمانی و مکانی نامناسب آن در سال آبی ۹۱ به پوشش گیاهی مراتع شهرستان بافق آسیب فراوان وارد کرده است، اضافه نمود: ۳۴۰میلیون ریال خسارت وارده به مراتع زمستانه دارای طرح مرتعداری این شهرستان به دو شورا و ۱۵ مرتعدار پرداخت گردید.
رئیس اداره منابع طبیعی بافق خاطرنشان کرد: در سالجاری نیز همان ۱۶ فقره مرتع زمستانه دارای طرح مرتعداری تحت پوشش مزایای بیمه قرار گرفته است.
یادآور می شود: مراتع زمستانه شهرستان بافق دارای ۳۱ سامانه عرفی ممیزی شده با وسعت ۱۰۶ هزار و ۷۳۷ هکتار است که تاکنون برای ۲۲ سامانه با وسعت ۷۹ هزار و ۴۶۵ هکتار طرح مرتعداری تهیه گردیده است